Tri produžetka u Klivlendu, Hjustonu malo Bradina 42

Košarka 14. feb 201904:40 > 04:43
Bruce Bennett, Getty Images Sport

U noći između srede i četvrtka u NBA su pobede slavili Bruklin, Čikago i Minesota.

Bruklin Netsi su slavili na gostovanju Klivlendu ali tek nakon tri produžetka i do pobede došli konačnim rezultatom 148:139.

Veoma izjednačen meč igrala su dva tima, da bi na minut pre kraja četvrte deonice Dianđelo Rasel izjednačio za 109:109 i, ispostavilo se produžetke.

Drugi produžetak Klivlendu je doneo pogodak Kolina Sekstona na 2.8 sekundi do kraja, ali domaćima tri poena prednosti u finišu drugog produžetka nisu bila dovoljna. Trojku je uz zvuk sirene pogodio Demar Kerol. U trećem produžetku je Bruklin uspeo da se rezultatski odlepi i konačno dođe do pobede.

Bruklin je sa 36 poena, sedam skokova i osam asistencija u ovom meču predvodio Dianđelo Rasel, Džo Haris je dodao 25.

U Klivlendu je najefikasniji bio Džordan Klarkson sa 42 poena, Sekston je pratio sa 24, a Markiz Kris sa poenom manje. Ante Žižić je za pola sata igre ubacio šest poena uz šest skokova i po jednu asistenciju i blokadu.

Čikago je sa 122:110 bio bolji od Memfisa, a briljirao je Oto Porter sa 37 poena i 10 skokova. Pratio ga je Lauri Markanen sa 21 poenom i 10 skokova, a Robin Lopez zabeležio je 25 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Ejveri Bredli sa 15 poena. Po 12 su postigli Džeren Džekson, Majk Konli, Jonas Valančijunas, Sidžej Majls i Delon Rajt.

Minesota je na svom parketu bila bolja od Hjustona i do pobede došla rezultatom 121:111.

Prvo poluvreme bilo je prilično izjendačeno, ali je Minesota u drugom delu meča bila bilji rival na obe strane terena i kada je preuzela kontrolu nad duelom sredinom treće deonice nije dozvolila iznenađenja.

Dežf Tig bio je najbolji u Minesoti sa 27 poena i 12 asistencija, a pratio ga je Karl Entoni Tauns sa 25 poena uz devet skokova. Dario Šarić je za 24 i po minuta postigao 15 poena uz osam skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Hjustonu ništa nisu značila 42 poena Džejmsa Hardena. Kris Pol pratio je sa 16 poena.