Voriorsi serijom 21:4 u 4/4 slomili žilavu Jutu

Košarka 13. feb. 201907:08 > 07:13
Izvor: Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa upisali su petu pobedu u nizu pošto su na svom parketu savladali Jutu Džez 115:108.

Voriorsi igraju sjajno u novoj godini, na 18 mečeva zabeležili su 17 trijumfa, i čvrsto drže prvo mesto na Zapadu sa 41-15.

Juta je ovim porazom došla na 32-25, ali ostaje na šestoj poziciji.

Aktuelni šampioni su prvu četvrtinu odigrali defanzivno sjajno, sveli su goste na samo 14 ubačenih poena i stekli +11 (25:14).

Kako je vreme odmicalo, ipak, Juta je igrala sve bolje, pa je do poluvremena uspela da priđe na samo minus 3 (47:44), da bi odličnom igrom u trećem periodu, u kojoj je ubacila čak 40 poena, preuzela vođstvo – 84:81 bilo je za goste iz Solt Lejka na ulasku u poslednji kvartal.

Posle odlaska na +7 u uvodnim minutama delovalo je da bi Džez mogao do iznenađenja, međutim, usledila je furiozna igra domaćih i serija 21:4 za vođstvo 105:95. Povratka za Jutu više nije bilo.

Kevin Durent je za domaće ubacio 28 poena (11/19 iz igre), uz sedam asistencija, Stef Kari je imao 24 (5/14 za tri), a Klej Tompson, koji je tokom prvog poluvremea doživeo povredu prsta, ukupno 22 (3/5 za tri). Demarkus Kazins je meč završio sa 12 poena (4/17 iz igre), 10 skokova i pet asistencija.

Kod gostiju, Donovan Mičel je ubacio 25 poena (10/29 iz igre), Riki Rubio 16, a Rudi Gober je imao 13 poena i 16 skokova.

Los Anđeles Lejkersima nije bio dovoljan ni tripl-dabl Lebrona Džejmsa da upišu trijumf nad Atlantomdok su Boston Seltiksi upisali četvrtu uzastopnu pobedu nad Filadelfijom. Boban Marjanović bio je nepogrešiv na tom meču.