Puče stotka: Zvezdin oproštaj u velikom stilu

Košarka 05. feb 201918:33 > 18:42
Crvena zvezda mt:s

U poslednjem meču Grupe G TOP 16 faze Evrokupa Crvena zvezda je ubedljivo savladala Unikahu 105:89 i časno se oprostila od takmičenja u drugom po rangu takmičenju ULEB.

Crvena zvezda je, osim u prvoj četvrtini, odigrala savršen meč. U drugih 10 minuta odlučena je utakmica, pošto je tada domaći tim stekao 16 poena prednosti, koje je umešno držao do samog kraja. Preokret je unela klupa, a posebno su se istakli Dejan Davidovac sa 16 i Nemanja Nenadić sa 13 poena.

Pored njih dvojice dvocifreni su još bili Džo Reglend, koji je bio i najefikasniji sa 17 poena, Bili Beron sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena. Na drugoj strani Kajl Vilčer je postigao 18 poena, Haime Fernandes 14, Dragan Milosavljević devet, sve sa linije od tri poena, koliko je zabeležio i bivši Zvezdin igrač Matijas Lesor.

Ipak, ishod ovog meča ništa nije promenio u Grupi G pošto je Zvezda ostala treća, a Unikaha druga i sa Valensijom se plasirala u četvrtfinale, gde će igrati sa Albom iz Berlina.

Tok meča

Zvezda je postigla prvi koš preko Berona, ali od tada Unikaha preuzima kontrolu rezultata. Poveli su gosti 8:4, a najviše +6 posle trojke Milosavljevića 27:21. Ipak, crveno-beli su serijom 5-0 uspeli da smanje na samo minus 1 do kraja prve četvrtine.

U drugoj četvrtini potpuno druga priča. Crveno-beli su stegli odbranu, a napad je proradio. Energiju je uneo Dejan Davidovac, koji je postigao 10 poena u tom periodu, koliko i Nemanja Nenadić i Džo Reglend. Na kraju Zvezda odlazi na poluvreme sa sjajnih 57:41.

Nastavio je domaći tim u istom ritmu i u trećoj četvrtini. Prednjačili su i dalje igrači sa klupe, Davidovac i Nenadić i Unikaha nije uspevala da se ozbiljnije primakne Zvezdi, nijednom ispod 10 poena. Pred poslednjih 10 minuta razlika je ostala ista kao i na poluvremenu – 81:65.