Raspad Cedevite u Zagrebu, Uniks uzeo meru

Košarka 23. jan 201921:19 > 21:33
KK Cedevita

Košarkaši Cedevite doživeli su i četvrti poraz u TOP 16 fazi Evrokupa, a ovog puta meru je uzeo Uniks u Zagrebu 100:83.

Od početka do kraja viđena je ogromna razlika u klasi i pristupu. Domaćin je imao bezidejan napad, a odbrana nije ni postojala. U prilog tome ide i rezultat na poluvremenu 62:45, po 31 u obe četvrtine. Jedini period kada su Zagrepčani odigrali na pristojnom nivou bilo je na prelazu između treće i četvrte četvrtine, kada su serijom 12:0 došli do minus sedam 84:77. Međutim, Uniks nije dozvolio da se napravi nikakva drama i na kraju došao do treće pobede.

Kod pobednika Jevgenij Kolešnjikov bio je najefikasniji sa 20 poena, dva više od Melvina Edžima. Na drugoj strani Eldžin Kuk je bio najefikasniji sa 18 pogodaka. Uniks ima 3-1 na drugom mestu Grupe H, dok je Cedevita ostala bez plasmana u četvrtfinale, jer nema nijednu pobedu u četiri meča.