Seltiksima derbi Istoka, Harden uzalud ubacio 42 poena

Košarka 10. jan 201903:32 > 03:40
Izvor: Matthew Stockman, Getty Images Sport

Vašington Vizardsi savladali su Filadeflija Seventisikserse 123:106, a Boston Seltiksi su bili ubedljivi protiv Indijana Pejsersa 135:108. Pobedu su ostvarili i Milvoki Baksi protiv Hjuston Rokitsa.

Maddie Meyer/Getty Images

Boston je protiv Indijane dobio svaku četvrtinu, a na poluvremenu su Seltiksi već imali dvocifrenu prednost kada su vodili 68:53. Razlika je samo rasla pa su Seltiksi ubedljivo na kraju slavili protiv ekipe koja im je rival za visok plasman u Istočnoj konferencijji.

Markus Moris i Džejlen Braun su bili najefikasniji sa po 22 poena, a Džejson Tejtum je dodao 20 kod Seltiksa. Domantas Sabonis je bio najbolji kod Indijane sa 20 poena, dok je Bojan Bogdanović imao svega sedam.

I Vašington je takođe odmah od starta nametao svoj ritam protiv Filadelfije. U prestonici je bilo takođe 15 razlike na poluvremenu, pa je i u drugom poluvremenu tim Vizadrsa čuvao prednost za ubedljivu pobedu.

Bredli Bil je dao 34 poena za Vašington, dok je Džoel Embid ubacio 35 poena za Filadelfiju uz 14 skokova.

Hjuston Rokitsi su poraženi od Milvoki Baksa 116:109. Hjuston je vodio na poluvremenu, ali je u trećoj četvrtini ekipa Milvokija uspela da napravi preokret dobivši taj period 15 razlike. Baksi su na kraju treće i početkom četvrte četvrtine imali seriju 15:1 i od tada se Hjuston nije vratio u meč.

Džejms Harden je meč završio sa 42 poena, uz 11 skokova, dok je u pobedničkom timu Janis Adetokunbo ubacio 27. Grk je imao čak 21 skok.

Bruklin je dobio Atlantu 116:100, a Netsi su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 35:23, da bi i u poslednjoj deonici bili veoma ubedljivi. Džanan Musa nije bio u sastavu Netsa, kod kojih je najbolji bio Dianđelo Rasel sa 23 poena. Džon Kolins je ubacio 30 poena za Atlantu.

Memfis je slavio protiv San Antonija kod kuće 96:86. Tokom većeg dela utakmice Memfis je vodio, na momente treće četvrtine bilo je to i veoma ubedljivo vođstvo pa Sparsi nisu imali šanse da naude Grizlisma. Mark Gasol je ubacio 26 poena, dok je Pau Gasol imao upola manje. Marko Belineli je bio najefikasniji kod San Antonija sa 14 poena.

Nju Orleans Pelikansi su savladali Klivlend Kavalirse 140:124. Posle nešto lošije prve četvrtine Nju Orleans se probudio i dominirao u svakom od sledećih perioda. Entoni Dejvis je meč završio sa 38 poena i 13 skokova, dok je u Klivlendu Džordan Klarkson imao 21 poen. Ante Žižić je za 20 minuta ubacio deset poena.