Darušafaka 'tukla' Turk Telekom, Erik tukao protivnike

Košarka 07. jan 201919:24 > 19:31
Michael Hickey/Getty Images

U jedinom meču 13. kola turskog košarkaškog prvenstva koji se igrao u ponedeljak, Darušafaka je na svom terenu bila bolja od Turk Telekoma rezultatom 94:87, a meč je obeležila velika tuča krajem susreta nakon koje je isključen glavni akter Majkl Erik.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, ali je Dačka pokazala odličan šut za tri poena. Za samo prvih 20 minuta košarkaši domaćih postigli su 10 trojki.

U drugom poluvremenu Darušafaka je zaigrala bolju odbranu, a i dalje ih je služio šut sa distance, a dobili su i doprinos sa klupe u vidu poena Kartela Ozmizraka i Muhameda Bajgula.

Tada su i došli do prednosti od 13 poena, kad je Majkl Erik udario Endera Arslana, a zatim i Metina Turena. Tada je isključen sa utakmice, ali to ipak nije ugrozilo vođstvo turskog evroligaša.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je nekadašnji osvajač Ol-star takmičenja u zakucavanjima Džeremi Evans sa 20 poena, a Erik je pre nasilnog ispada ubacio 14 poena. U poraženom timu blistao je Landsberg sa 26 poena, dok je nekadašnji srpski reprezentativac Vladimir Štimac dodao 14 poena (5/7 iz igre, 4/5 penali) i 8 skokova za 26 minuta.

Nakon 13 mečeva ekipa iz Ankare nalazi se na trećem mestu tabele, a ovo joj je bio četvrti poraz, uz koji imaju i devet pobeda. Darušafaka je na devetoj poziciji sa skorom 6-7.

U narednom kolu Dačka gostuje Bujukčekmedžeu, dok Turk Telekom dočekuje Banvit.

U nedelju je Fenerbahče pretrpeo drugi poraz u šampionatu zaredom.