Dalas se poigravao, Dončić 18+10, Vučević odličan

Košarka 03. jan 201903:18 > 03:25
Ronald Martinez/Getty Images

Dalas Meveriksi su savladali Šarlot Hornetse na gostovanju rezultatom 122:84 u noći između srede i četvrtka. Orlando je bio bolji od Čikaga, a pobede su još ostvarili Bruklin, Detroit, Boston i Majami.

Dalas je već u prvoj četvrtini bio veoma ubeljv i tada je taj period dobio 42:26, da bi do poluvremena Mevsi vodili 65:41. Kasnije je Dalas išao i na preko 30 poena razlike, a gosti iz Teksasa su sjajno šutirali za tri poena. Pogodili su 18 trojki iz 45 pokušaja i svi igrači u rosteru su se upisali u strelce.

Među njima je najbolji bio Luka Dončić sa 18 poena i 10 skokova dok je Denis Smit takođe dodao 18 poena. Dirk Novicki je za sedam minuta na parketu postigao šest ponea. Kemba Voker je kod Šarlota ubacio 11 poena.

Vašington Vizardsi su savaladali Atlantu 114:98, a prvu dvocifrenu prednost VIzardsi su napravili krajem prvog poluvremena. Atlanta je imala odgovor u trećoj i četvrtoj četvrtini kada je prilazila na minus dva, ali je na pet minuta do kraja meča Bredli Bil sa pet poena uz trojku Džefa Grina napravio seriju 8:0 posle koje se Hoksi više nisu vraćali u meč.

Bil je imao 24 poena, Grin 22, dok je kod Atlante 24 ubacio Aleks Len.

Majami Hit je bio ubedljiv protiv Klivlenda na gostovanju 117:92, a ekipa sa Floride je prelimila utakmicu u drugoj i trećoj četvrtini. Drugu su dobili sa 16 razlike i Klivlendu je bilo veoma teško da se posle toga vrati u meč. Džoš Ričardson je kod Atlante imao 24 poena a Tristan Tompson kod Klivlenda 14.

Bruklin je kod kuće pobedio ekipu Nju Orleansa 126:121, a Netsi su posle odličnog prvog poluvremena u drugom vodili i 20 razlike, da bi tek pri kraju Pelikansi prišli rezultatski. Konstantno se ipak znalo da će Netsi doći do trijumfa u kom je najbolji bio Dianđelo Rasel sa 22 poena, dok je Entoni Dejvis imao 34 poena uz čak 26 skokova.

Boston Seltiksi su savladali kod kuće Minesotu 115:102. Seltiksi su imali bolje prvo poluvreme posle kog su vodili 60:42, da bi se Minesota zatim probudila posle velikog odmora. Endru Vigins i Karl Entoni Tauns su bili najzaslužniji što se prednost domaćina istopila na samo minus šest posle 36 minuta. Ipak boljom odbranom uz dobru igru u napadu Ala Horforda i Gordona Hejvorda Boston obezbeđuje trijumf.

Hejvord je ovaj meč završio sa 35 poena uz samo četiri promašaja iz igre, dok su Tauns i Vigins bili najbolji kod Minesote sa 28 odnosno 31 poenom.

Orlando je bio ubedljiv u Čikagu protiv Bulsa 112:84, a pobeda za Medžik je obezbeđena u trećem periodu koji je završen sa +28 razlike za tim sa Floride. Nikola Vučević je bio najbolji kod Orldanda sa 22 poena i 12 skokova, a u Čikagu je Zek Lavin imao 16 poena.

Detroit je bio bolji od Mmemfisa na gostovanju 101:94. Nijedna ekipa na ovom meču nije uspela da napravi ozbiljniju prendsto do poslednje deonice kada je Detroit napravio seriju 13:2 što je Pistonsima obezbedilo trijumf.

Blejk Grifin je imao 26 poena kod Detroita, a isto toliko je za Memfis ubacio Džeren Džekson.