EL: Radonjić deklasirao Dačku, gde je Ponos Izraela?

Košarka 08. nov 201821:39 > 21:42
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna i Real Madrida ostvarili su ubedljive pobede u prvim utakmicama 6. kola Evrolige.

Bavarci su u Minhenu deklarisali Darušafaku sa 116:70, dok je branilac titule bez većih poteškoća naneo još jedan poraz nekadašnjem Ponosu Izraela Makabiju – 87:66.

Ekipa Dejana Radonjića je sjajnom igrom u druoj četvrtini (33:18) pelomila meč protiv gostiju iz Istanbula, a već sredinom poslednjeg perioda Bajern je došao do 100 postignutih poena.

Bavarci su postigli 18 trojki, a petorica igrača imala su dvocifren učinak – prednjačio je Devin Buker sa 18 poena, Peteri Koponen i Nihad Đedović su postigli po 16… Vladimir Lučić je upisao 8 poena (2/2 za dva, 1/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 2 skoka, asistenciju i dve ukradene lopte za 17 minuta, Stefan jović je zabeležio 4 poena (2/5 za dva), uz skok i 7 asistencija i dve ukradene lopte za 15 minuta, dok je Nemanja Dangubić dodao 6 poena (0/3 za dva, 2/3 za tri) i 3 skoka za 19 minuta.

Kod gostiju Džeremi Evans je postigao 20 poena, uz 7 skokova, Markel Braun 10, a Majkl Erik 9.

Nemački predstavnik ima polovičan učinak posle šest utakmica, dok je Darušafaka ostala na samo jednom trijumfu.

Madridski Real je lakše nego što se očekivalo u Tel Avivu ostvaio i šestu pobedu ove sezone i još jednom potvrdio da ekipu nije poremetio odlazak Luke Dončića u NBA ligu.

„Kraljevski klub“ je drugu četvrtinu dobio sa 23:8 i na poluvremenu je imao ogromnih 18 poena viška (41:23). Mašinerija iz Madrida nije posustajala ni u nastavku meča i u 36. minutu trojkom Felipea Rejesa na semaforu je pisalo 78:48.

Plejmejker Reala Serhio Ljulj je postigao 17 poena, Džejsi Kerol ga je pratio sa 16, Gustavo Ajon je zabeležio 12, uz isto toliko skokova, a Entoni Renfold 11. Kod domaćih, kojima je ovo bio peti poraz, Džon O’Brajant je meč završio sa 17, a novajlija iz NBA lige Ramon Sešns 11 poena.