Dabl – dabl Bobi, Denver sa pola snage dobio Kavse

Košarka 02. nov. 201802:45 > 02:54
Izvor: NBAE/Getty Images

U prva tri meča odigrana u NBA u noći između četvrtka i petka pobede su zabeležili Denver, Oklahoma i Filadelfija.

Košarkaši Denvera su u svom osmom meču u sezoni zabeležili sedmu pobedu trijumfom protiv Klivlend Kavalirsa na gostovanju sa 110:91. Za Kavalirse je ovo već sedmi poraz u osam mečeva.

Dominirali su Kavsi u prvoj četvrtini i napravili razliku od 12 poena, ali su sve to pokvarili u drugoj deonici u kojoj je Nagetse krenuo i šut, a odbrana odigrala na ovogodišnjem dobrom nivou. Gosti su na poluvreme otišli sa +8, a u nastavku samo nastavili da povećavaju prednost. Nagetsi su imali čak i 26 pena prednosti sredinom četvrte četvrtine.

Nikola Jokić, kao u ostalom i svi najbolji igrači Denvera, nije proveo mnogo vremena na parketu pa nije imao ni poseban učinak. Za 22 minuta postigao je četiri poena, uz šest skokova, tri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Najduže se na parketu zadržao Huančo Ernangomez koji je za 28 minuta postigao 23 poena, Pol Milsap dodao je 16. Geri Haris 14, a Džamal Marej 10 poena.

U Klivlenddu je najefikasniji bio Džordan Klarkson sa 17 poena, Cedi Osman je dodao 13, poen manje ubacio je Kolin Sekston, a po 10 su ubacili Džordž Hil i Tristan Tomson.

Oklahoma je do svoje treće pobede u sedam mečeva došla na gostovanju Šarlotu. Tander je sa 111:107 nadigrao Hornetse u veoma zanimljivom i neizvesnom duelu.

Početak meča pripao je gostima, kao i sam kraj a većim delom meča vođstvo su imali Hornetsi. Rasel Vestbruk je u poslednja dva minuta asistencijama i koševima zapravo vodio svoj tim do pobede u ovom meču koji je završio sa 29 poena, osam skokova, 10 asistencija i tri ukradene lopte. Aleks Abrinjes dodao je 25 poena, a Denis Šroder 21. Oba igrača pogađala su i u finišu na dodavanja Vestbruka.

Za Šarlot su po 21 poen postigli Kemba Voker i Malik Monk.

Filadelfija je na svom parketu bila bolja od Los Anđeles Klipersa i slavila sa 122:113.

Filadelfija je imala +15 na poluvremenu, ali je slabijom trećom četvrtinom dozvolila Klipersima da se vrate u život u ovom meču u kome su na kraju doživeli četvrti poraz. Gosti su samo u jednom periodu treće četvrtine imali prednost u ovom meču, ali ni to nije dugo potrajalo, a Filadelfija je uspela da se vrati u svoj ritam.

Blistao je Džoel Embid sa 41 poenom, 13 skokova, jednom asistencijom i četiri blokade. Džejdžej Redik je postigao 18 poena, a dabl – dabl je imao i Ben Simons sa 14 poena i 11 asistencija. Dario Šarić nije bio preterano zapažen u ovoj pobedi svog tima i za 24 minuta igre postigao je pet poena, tri skoka i dve asistencije.

U Klipersima je najefikasniji bio Lu Vilijams, pratio je Danilo Galinari sa 25 poena, poen manje dodao je Tobajas Haris.

Boban Marjanović je imao zapaženu ulogu i pokazao šta može kada dobije pravu minutažu. Za 25 minuta Marjanović je zabeležio dabl – dabl učinak postigavši 15 poena uz 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i tri blokade.

Miloš Teodisić je igrao samo pet minuta i za to vreme zabeležio dve asistencije.