Barsa slomila Darušafaku, 17 poena Tomića

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Barselone slavili su u meču četvrtog kola Evrolige protiv ekipe Darušafake u gostima rezultatom 79:71.

Tim Svetislava Pešića je bio u blagoj prednosti tokom čitavog prvog poluvremena, a zatim je domaći tim iskoristio priliku da u trećoj deonici uhvati rezultatski priključak i ozbiljno pripreti Kataloncima.

Ipak, uspela je Barselona da u poslednjoj deonici ponovo stigne do sigurne prednosti a poslednjih deset minuta završeno je rezultatom 21:7.

Barselonu je do pobede vodio Kris Singlton sa 18 poena, Ante Tomić je ubacio poen manje, a dvocifren je bio i Tomas Ertel sa 13 poena. Bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič proveo je 29 minuta na terenu i postigao pet poena.

U turskom timu najbolji je bio Majkl Erik sa 17 poena, a Stanton Kid je ubacio 10.

Barselona je na osmom mestu na tabeli sa skorom 2-2, Darušafaka je na 13. poziciji i pretrpela je treći poraz.

Sve mečeve elitnog takmičenja možete pratiti u direktnom prenosu na kanalima Sport kluba.