NBA: Peković ponovo povređen, Klipersi zaustavili Vestbruka

Košarka 12. mar 201508:03 > 08:03
Izvor: Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Košarkaši Denvera napravili su iznenađenje prošle noći, pobedivši sa 115:102 na svom terenu lidera Istočne koncerencije NBA lige Atlantu.

Atlanta je tako zabeležila tek drugi poraz u poslednjih 26 utakmica. Denver je do 24. pobede u sezoni predvodio Danilo Galinari sa 23 poena, dok je Vil Barton dodao 16. Jusuf Nurkić se još nije oporavio od povrede, a Žofri Lovernje je za 10 minuta uhvatio tri lopte. Najefikasniji u Atlanti koja sada ima skor 50/14, bio je Kajl Korver sa 18, a Pero Antić je postigao 6 poena (6-6 slobodna bacanjam, 5-0 iz igre), uz 3 skoka za 20 minuta.

Ekipa Čikaga je posle produžetka u gostima savladala Filadelfiju sa 104:95, a do trijumfa je došla i pored brojnih problema sa povređenim igračima, među kojima je bio i Joakim Noa, koji nije igrao zbog povrede kolena.

Junak pobede nad Filadelfijom bili su Aron Bruks sa 31 i Pau Gasol sa 27 poena. Kod domaćina se istakao Iš Smit sa 23.

Dvejn Vejd je sa 28 poena i devet asistencija predvodio Majami do važne pobede nad Bruklinom kod kuće sa 104:98. U poraženom timu Bojan Bogdanović je upisao 8 poena za 26 minuta.

Los Anđeles Klipersi su u gostima slavili protiv Oklahome sa 120:108, u utakmici u kojoj su Kris Pol, Džej-Džej Redik i Deandre Džordan odlično nadomestili izostanak Blejka Grifina.

Pol je susret završio 33 poena i devet asistencija, Redik je dodao 25 poena, dok je Džordan imao 18 poena i 17 skokova. U poraženom timu najbolji je ponovo bio Rasel Vestbruk, koji je imao 20 poena, devet skokova, sedam asistencija, ali i 10 izgubljenih lopti.

Oklahoma je i dalje bez prve zvezde Kevina Durenta, a trener Skot Bruks najavio je da bi krilni košarkaš trebalo da se vrati na teren za nedelju ili dve.

Getty images by Layne Murdoch Jr.

Sakramento je kao gost savladao Šarlot sa 113:106, dok su ostale utakmie završene pobedama domaćina. Boston je dobio Memfis sa 95:92, Milvoki Orlando sa 97:91, Finiks je slavio protiv Minesote sa 106:97,
Golden Stejt protiv Detroita sa 105:98, Portland bio bolji od Hjustona sa 105:100.

Centar Minesote Nikola Peković je na terenu proveo samo osam minuta u prvoj četvrtini i zbog povrede zgloba više se nije vraćao na teren.