Dovoljno šest igrača: Galata dobila Fener!

Košarka 09. mar 201521:41 > 21:42
EPA

Košarkaši Galatasaraja napravili su izjenađenje u velikom istanbulskom derbiju, savladali su Fenerbahče 92:88, u 21. kolu turske Superlige.

Galata je u poslednja dva minuta meča slomila najvećeg rivala, te sa samo šestoricom igrača pokvarila 55. rođendan Željku Obradoviću.

Fener je bolje otvorio meč, predvođen Bjelicom i Zizisom poveo je 12:6, ali domaćin pravi seriju u finišu prvog perioda i preokreće na 16:14. Nošen Gulerom i Ercegom Galatasaraj preuzima kontrolu nad mečom, stiže do 24:18, ali Bjelica vraća Fener u egal do poluvremena (41:39).

Galata kreće agresivno u drugi deo meča, pravi seriju za 49:43, te preko Gulera održava tu prednost do kraja trećeg perioda. Na otvaranju poslednje četvrtine Fener smanjuje na koš zaostatka, Bjelica i Hikman održavaju meč u egalu, ali domaćin trojkom u završnici stiže do +7 i prelama meč.

Domaćina je do 12. pobede i petog mesta u ligi predvodili Zoran Erceg sa 26 i Sinan Guler sa 25 poena, a proveli su svih 40 minuta na parketu.

Najbolji u redovima Fenera bio je Endru Gaudlok sa 19 poena, po 14 su postigli Nemanja Bjelica i Jan Veseli, 11 je dodao Emir Preldžić, a samo šest je ubacio Bogdan Bogdanović.

Fenerbahče je doživeo peti poraz, pa je sada izjednačen sa Efesom na deobi prvog mesta sa po 16 pobeda.