Antonić: Totalna minus faza…

KSS

Košarkaška reprezentacija Srbije u kombinovanom sastavu poražena je na pripremnom turniru u Kini od Ukrajine sa 67:57. To je drugi poraz "Orlova" u najmnogoljudnijoj zemlji sveta, a vodio ih je Jovica Antonić, zbog odsustva selektora Aleksandra Đorđevića.

Srbija je odlično krenula, tokom 30 minuta je vodila, a pred poslednju četvrtinu srpski tim imao je čak 16 poena prednosti. Zatim se desio pad u igri, o kome je Antonić govorio posle meča.

Odigrali smo dobro tri četvrtine, imali smo dvocifrenu razliku posle 30 minuta, ali smo u poslednjoj četvrtini skroz stali, što je pokazivao i rezultat – 4:30. U poslednjih deset minuta smo ušli u potpunu minus fazu, pre svega energetski, a onda i košarkaški i mentalno. Nalazili smo brzopleta rešenja, ispromašivali iz njih sve šuteve i samim tim dali protivniku da postigne mnogo lakih poena iz kontranapada i skoka u napadu“, analizirao je pomoćnik selektora Đorđevića.

Najbolji u porazu Srbije bio je Pašajlić sa 11 poena, a pratio ga je Krstić sa 10.

Naredni protivnik Srbije je Angola, a taj meč je na programu u subotu.