Bajernu titula i poslednje mesto u Evroligi

Košarka 16. jun 201822:20 > 22:24
Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna pobedili su Albu u petom meču finalne serije sa 106:85 i ukupnim rezultatom 3:2 četvrti put u istoriji osvojili šampionsku titulu u Nemačkoj.

Bavarci su poslednji put prvaci bili u sezoni 2013/14, a trijumfom u majstorici protiv „albatrosa“ obezbedili su mesto u Evroligi.

Ekipa Dejana Radonjića odlično je poleča utakmicu i posle prve četvrtine vodila je sa 32:19. Bajern je u istom ritmu nastavio i na poluvreme ne otišao sa kapitalnih 19 poena viška (58:39).

Pitanje pobednika je već tada bilo rešeno, ali domaći igrači nisu želeli ništa da prepuste slučaju i u trećem periodu prednost su uvećali na maksimalnih plus 25.

Slavlje u „Audi Domu“ u Minhenu je već tada počelo, a gosti iz Berlina, koji od 2008. godine nisu bili prvaci, u svečarskoj atmosferi su samo uspeli da ublaže poraz.

Nihad Đedović je sa 19 poena predvodio svoj tim, Džared Kaningem je dodao 16, Vladimir Lučić 12 (3/3 za dva, 2/5 za tri), uz 5 skokova za 26 minuta, dok je Stefan Jović zabeležio 5 poena (1/2 za dva, 1/4 za tri), 4 skoka i 6 asistencija za 25 minuta.

Kod gostiju Spenser Baterfild je postigao 29, NNils Gifi 13, pejton Siva 12, a Stefan Peno 2 (1/1 za dva, 0/2 za tri), uz asistenciju za 20 minuta.

Učesnici Evrolige u sezoni 2018/19: Real Madrid, Barselona, Baskonija, Gran Kanarija, Fenerbahče, Efes, Darušafaka, Žalgiris, CSKA, Himki, Olimpijakos, Panatinaikos, Makabi, Emporio Armani, Budućnost i Bajern.