FMP naneo prvi poraz Partizanu!

Košarka 07. maj 201819:31 > 19:50
Izvor: ABA league, FMP

Košarkaši FMP slavili su u sedmom kolu grupne faze Košarkaške lige Srbije protiv ekipe Partizana rezultatom 87:82. Na taj način, tim iz Železnika naneo je prvi poraz crno-belima u šampionatu Srbije čime su se izjednačili po učinku na tabeli.

Već u prvoj deonici su izabranici Vladimira Jovanovića pokazali da mogu u potpunosti da nametnu svoju igru.

Pitanje pobednika praktično je rešeno u drugom periodu kada su košarkaši FMP postigli 22 poena, a protivniku dozvolili svega četiri poena za celu četvrtinu.

Crno-beli su u nastavku zaigrali mnogo bolje, obe preostale deonice rešili su u svoju korist, ali to nije bilo dovoljno da aktuelni osvajač Kupa Radivoja Koraća izbegne prvi poraz u Superligi Srbije.

Partizan je u poslednjoj četvrtini uspeo da priđe na samo četiri poena zaostatka, odigravši čvrstu zonsku odbranu, ali su „Pantere“ u ključnim momentima vodili Simanić, Jeremić i Odžo.

FMP je do pobede predvodio sjajni Majkl Odžo sa 21 poeom i 17 skokova. Pratio ga je Nemanja Nenadić sa 16 poena. Odličnu partiju u odlučujućim momentima pružio je i Boriša Simanić sa 14 poena.

Najbolji u redovima crno-belih bio je Đorđe Gagić sa 25 poena, a dvocifren je bio i Najdžel Vilijams Gos sa 18.