Milutinov sjajan, ali Žalgiris bolji u plej-of najavi

Košarka 06. apr 201820:20 > 20:27
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši litvanskog Žalgirisa slavili su na gostovanju u Pireju protiv Olimpijakosu rezultatom 86:85 nakon produžetka u poslednjem kolu regularnog dela Evrolige i na taj način najavili uzbudljivu potencijalnu seriju u plej-of duelu.

Rezultat u meču u kojem u kasnije u petak Real dočekuje Brose odlučiće o parovima u četvrtfinalnim serijama plej-ofa.

U Pireju je odigrana izuzetno uzbudljiva utakmica – Olimpijakos je rano došao do vođstva, slavio je u prvoj četvrtini sa 25:10, ali je u drugom poluvremenu litvanski tim ipak uspeo da uhvati priključak i dođe do neizvesne završnice i prednosti od dva poena na 24 sekunde do kraja.

Napad za izjednačenje na -2 imala je ekipa Olimpijakosa, a Vildžer je posle neshvatljive greške Litvanaca zakucao za nerešen rezultat.

U poslednjem posedu regularnog dela, Jankunas je pokušao da šutira preko Milutinova, ali nije bio precizan.

U finišu produžetka Olimpijakos je ponovo imao napad za izjednačenje – Braun je krenuo u prodor, ali je samo uspeo da iznudi faul. Pogodio je samo prvo od dva slobodna bacanja, ali je potom Kajl Vildžer uhvatio loptu u napadu i poentirao iz reketa za prednost svog tima od 85:84.

U narednom napadu Ulanovas je krenuo na prodor, odlučno mu je šut otežao srpski centar Nikola Milutinov, ali je loptu nakon promašaja uhvatio Jankunasa i postavio 86:85 na manje od tri sekunde do kraja meča.

U narednom napadu, poslednjem na meču, prilično dobru priliku iza linije tri poena imao je Vasilis Spanulis, ali je njegova lopta zamalo izašla iz obruča za konačno slavlje Litvanaca.

U četvrtak smo imali veoma zanimljiv evroligaški program na kanalima Sport kuba, a Barselona je pobedom na Himkijem omogućila ruski duel u prvoj rundi plej-ofa jer će osmoplasirani Himki igrati protiv ekipe CSKA, koja je regularnu sezonu završlia na prvoj poziciji.

Najbolji u redovima grče ekipe bio je iskusni Vasilis Spanulis sa 16 poena i 6 asistencija i 6 izgubljenih lopti, a Milutinov je bio odličan sa 15 poena (4/6 iz igre), 9 skokova i 2 asistencije za 38 minuta na parketu.