ABA: Sinovec 2 skoka do tripl-dabla, 14 trojki Mege

Košarka 11. mar 201818:52 > 18:54
Ivica Veselinov/Mega Bemax

Košarkaši Mega Bemaksa pobedom protiv Igokee 99:87 završili su učešće u ABA ligi u sezoni 2017/18.

Ekipa trenera Dejana Milojevića sa učinkom 8-14 zauzela je 14. mesto u regionalnom takmičenju, dok su gosti ostarili trijumf manje

Mlada ekipa iz Sremske Mitrovice je kao mnogo puta ove sezone lako došla do velike prednosti, ali je za razliku od nekih prethodnih mečeva ovoga puta uspeda da izdrži nalet rivala i u poslednjem periodu dođe do trijumfa.

Domaći su u finišu prve četvrtine imali velikih 19 poena viška (31:12), na poluvremenu je bilo 50:42, a sredinom ovog dela igre Igokea je prvi put posle startnih 2:0 povela sa 61:58.

Ipak, Mega je serijom 9:2 u uvodnim minutama poslednjeg perioda „slomila“ protivnika (79:71), a do kraja meča i zabeležila ubedljiv trijumf.

Domaći su pogodili 14 trojki iz 28 pokušaja, Goga Bitadze je bio najefikasniji sa 18 poena, uz 5 skokova, Nikola Mišković je upisao 17, Aleksandar Lazić 15, a Stefan Sinovec 11 koševa, osam skokova, 12 asistencija, dve ukradene i pet izgubljenih lopti.

Dominik Artis je postigao 23 poena, uz 10 asistencija i 6 ukradenih lopti za Igokeu, Nikola Jevtović je dodao 16, Đorđe Milošević 14, a Vuk Radivojević 13 i 7 asistencija.