Klipersi dobili Klivlend, Teo 6 as, Bobi 6 pts

Košarka 10. mar 201807:03 > 07:05
Izvor: Harry How, Getty Images Sport

Košarkaši Los Anđeles Klipersa upisali su značajnu pobedu u borbi za plej-of, pošto su kod kuće savladali Klivlend Kavalirse 116:102.

Tim trijumfom, Klipersi su preskočili Jutu i došli na osmu poziciju na tabeli Zapada uz skor 35-29. Sa druge strane, Kavalirsi su ostali treći na Istoku uz 38-27.

Domaći su sjajno ušli u meč i odličnom igrom u odbrani i napadu stekli plus 18 posle prve deonice (35:17).

Na krilima takve igre, Klipersi su nastavili u drugoj i većem delu treće četvrtine kad nisu dozvoljavali Klivlendu da se približi. Ipak, u finišu trećeg kvartala, usledila je serija Kavalirsa 12:2, posle koje su se u potpunosti vratili u meč i smanjili na 82:77.

Ipak, taj nalaet su domaći odbili mini serijom 5:0, za odlazak na novu dvocifrenu prednost (87:77), ubrzo je bilo i plus 15, kad je pitanje pobednika i bilo rešeno.

U redovima domaćeg sastava, sjajnu partiju je pružio Deandre Džordan sa 20 poena i 23 skoka, odličan je bio i Tobajas Heris sa 23 poena, sedam skokova i četiri asistencije, 20 je ubacio Harel, a po 15 su dodali Lu Vilijams i Ostin Rivers.

Miloš Teodosić je za 18 minuta u igri imao tri poena, dva skoka i šest asistencija, dok je Boban Marjanović za devet minuta upisao šest poena i tri skoka.

Kod Kavalirsa, Lebron Džejms je imao 25 poena, 10 skokova i šest asistencija, Leri Nens junior je uz 16 poena uhvatio 12 lopti, 15 je ubacio Smit, a 10 Hil.

Izveštaje sa ostalih mečeva pogledajte OVDE.