ABA: Olimpija u finišu slomila FMP

Košarka 03. mar 201821:02 > 21:03
FMP

Košarkaši FMP Železnika poraženi su na svom terenu od Olimpije rezultatom 86:81 u 21. kolu ABA lige.

Izabranici Vladimira Jovanovića bolje su ušli u utakmicu, ali je njihovo vođstvo potrajalo do četvrtog minuta, kada je došlo do egala. Međutim, vrlo brzo su Ljubljančani preuzeli kontroli, a u jednom trenutku su imali i 17 poena prednosti.

Do kraja trećeg perioda, domaći tim je uspeo da se vrati u igru, prišao je na jednocifreni zaostatak, a potom se odlično držao do samog finiša. Pred poslednjih pola minuta razlika je bila samo poen za Olimpiju, pošto je Filip Čović pogodio jedno, a promašio drugo slobodno bacanje.

U neizvesnoj završnici gosti su se mnogo bolje snašli, prvo je Roko Badžim pogodio dva slobodna bacanja, usledila je izgubljena lopta Alekse Radanova pre dva promašaja sa penala Badžima. Čović pokušao da izjednači šutem za tri poena, ali je promašio, da bi Gregor Hrovat zakucavanjem četiri sekunde pre kraja rešio sve nedoumice.

Badžim je bio najbolji u pobedničkom timu sa 21 poenom, dok je Hrovat imao 18, uz šest asistencija.

FMP je predvodio Čović sa 19 poena i šest asistencija, dok je Nemanja Nenadić imao 13 poena i po pet skokova i asistencije.

Posle tog poraza, FMP i Olimpija imaju po devet pobeda i 12 poraza i nalaze se na šestom i sedmom mestu.