Partizan osvojio Kup Radivoja Koraća, Vilijams-Gos MVP

Košarka 18. feb 201821:02 > 23:08
Izvor: KSS

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u finalu Kupa "Radivoja Koraća" u Nišu sa 81:75 i 14. put u istoriji osvojili ovaj trofej.

Ekipa iz Humske je prekinula post i prvi put od 2014. osvojila neki trofej. Crno-beli su dominirali skoro celu utakmicu u dvorani „Čair“, a u drugoj četvrtini su imali maksimalnih 20 poena prednosti.

Branilac titule vratio se u poslednjoj četvrtini, u jednom trenutku prednost Partizana iznosila je samo 76:73, ali su igrači Nenada Čanka uspeli da odbiju i ovaj napad večitog rivala i osvoje trofej.

Vilijams-Gos je sa 23 poena i 7 skokova (indeks 31) bio najbolji sterac i igrač u pobedničkom timu i proglašen je za najkorisnijeg igrača finalnog duela. Veličković je postigao 13, Gagić 12, Marinković 10, Aranitović 7, Van 6, Si 5…

Kod crveno-belih, koji su ostali na deset osvojenih nacionalnih kupova, Dangubić i Bjelica su upisali po 14 poena, Dilan 10, Feldin i Ročesti po 7, Lazić i Lesor po 4…

Tok utakmice

Crveno-beli su bolje otvorili utakmicu, ali je tim iz Humske, očigledno izuzetno motivisan, imao odgovor i posnima Sija u 4. minutu crno-beli su vodili sa 7:4.

Partizan je u tim trenucima igrao odlično u odbrani, a trojkom Novice Veličkovića sa 8 metara u 6. minutu na semaforu je pisalo 14:6.

Trener crveno-belih Dušan Alimpijević je bio primoran da traži tajm-aut, a posle minuta odmora na teren je posle dužeg vremena poslao oporavljenog Peru Antića.

Pogodio je Veličković još jednu trojku, ovoga puta preko ruke Antića, za 17:6 u 8. minutu.

Partizan posle prve četvrtine vodi sa 25:9! Sjajnih 10 minuta tima iz Humske zaokružili su trojkama Aleksandar Aranitović i Kvame Von. Crno-beli su bez promašaja u šutu van linije 6.75 metara.

Partizan je u istom ritmu počeo i drugu četvrtinu. Polaganjem Aranitovića u kontri u 13. minutu njegova ekipa je vodila sa 29:11.

Crveno-beli nikako nisu uspevali da povežu svoje redova, delom i zbog odlične defanzive protivnika.

Trojkom Ognjena Dobrića u 14. minutu Zvezda je smanjila na 31:16, ali je Gagić prekinuo mini seriju protivnika. Crveno-beli su zaigrali nešto bolje i sredinom druge četvrtine poenima Dangubića uz dodatno slobodno bacanje došli su do 33:20.

Veličković je u 16. minutu ubacio treću svoju trojku iz isto toliko pokušaja – 38:22 i najavio period bolje igre ekipe iz Humske koja je poenima Sija imala 44:25 (18. minut).

Partizan na poluvremenu vodi sa 49:31, drugu četvrtinu je dobio sa 24:22. Crno-beli šutiraju 57 odsto iz igre, večiti rival svega 31.

Vilijams Gos je sa 12 poena bio najefikasniji, Veličković je dodao 9, a Gagić i Marinković po 6. Kod crveno-belih Enis i Bjelica su upisao po 6, a Dangubić 5 poena.

Crveno-beli su otvorili drugo poluvreme trojkom Dangubića (49:44) i najavili seriju 8:2. Kod rezultata 51:39 (23. minut) Čanak je tražio prvi tajm-aut u nastavku utakmice.

Trojkom Milka Bjelice posle ofanzivnog skoka crveno-beli su se u 25. minutu približili na 52:44. Feldin je ubrzo pogodio tri penala posle prekršaja Vilijamsa Gosa za 52:47 u 26. minutu. Veličković je iz teške pozicije pogodio za crno-bele i najavio bolji period igre Čankovog tima.

Vilijams-Gos je sa 5 vezanih poena odbio napad crveno-belih – 59:47 (27. minut). Andrić je trojkom kompletirao seriju svog tima od 10:0 za 62:57 (28 minut).

Seriju crno-belih trojkom je prekinuo Dangubić.

Partizan posle tri četvrtine vodi sa 65:55. Treći period pripao je Zvezdi 24:16.

Izvor : KK Crvena zvezda

Partizan je u 31. minutu ostao bez Mihajla Andrića zbog pet ličnih grešaka. Prvi koš u četvrtom periodu postigao je Enis (65:57).

Marinković je na drugoj strani pogodio 2 od 4 slobodna bacanja 67:57 (33. minut), ali je uzvratio Stefan Janković serijom 5:0 (67:62).

Seriju je prekinuo Marinković, ali su crveno-beli ponovo vezali 4 poena i prišli na 69:66 (36. minut). Feldin je u sledećem napadu pokušao trojkom da izjednači, ali nije bio precizan.

Vilijams- Gos sa penala i Gagić iz reketa uzvratili su i mini serijom 4:0 zaustavili još jedan nalet večitog rivala – 73:66 n 3:13 minuta pre kraja.

Kod rezultata 75:68 na nešto manje od dva minuta pre kraja Dangubić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja – 75:69.

Dangubić 78 sekundi pre kraja dva penala 75:71.

Arantivoić je tačno minut pre kraja bio polovičan sa linije slbodnih bacanja – 76:71.Ročesti penali 53 sekunde pre kraja – 76:73.

Gagić 36 sekundi pre kraja iz izuzetno teške pozicije je pogodio preko Lesora za 78:73.

Ročesti je u četvrtoj sekudni napada šutirao trojku, ali nije pogodio. Arantivoić 24 sekunde pre kraja pogađa jedno od dva bacanja – 79:73.

Na drugoj strani poentirao je Bjelica, a 12 sekundi pre kraja Vilijams Gos je pogodio dva penala – 81:75 i postavio konačan rezultat.