Bjelica presudio Klipersima u El Eju, Srbi rekordno

Košarka 23. jan 201807:08 > 07:11
David Sherman/NBAE via Getty Images

Košarkaši Minesote u Los Anđelesu su ostvarili 31. pobedu u sezoni, a važnu ulogu u trijumfu protiv Klipersa 126:118 imao je Nemanja Bjelica.

Srpski reprezentativac je meč u „Stejpls Centru“ počeo u startnoj postavi, a 9 od ukupno 18 poena (6/13 iz igre, 3/9 za tri, 3/4 slobodna bacanja) postigao je u drugom delu poslednje četvrtine kada se lomio rezultat, uključujući i trojku 2:45 sekundi pre kraja za 116:112.

Krilni igrač „vukova“ izjednačio je rekord sezone po broju poena, a imao je još 9 skokova, 4 asistencije, jednu ukradenu i 3 izgubljene lopte za 35 minuta na terenu.

U izjednačenom duelu u Kaliforniji gosti iz hladnog Mineapolisa su u trećoj četvrtini imali maksimalnih 10 poena viška (69:59) i uglavnomsu kontrolisali dešavanja na terenu.

Klipersi su poslednji put izjednačili na 111:111 trojkom Miloša Teodosića, ali su gosti serijom 8:1, uz još jednu trojku Bjelice, definitivno prelomili utakmicu.

Efikasniji od srpskog igrača bili su Endrju Vigins sa 40 poena (16/28 iz igre, 3/7 za tri) i Džef Tig sa 30 poema (16/17 slobodna bacanja), uz 6 asistencija, dok je Endrju Vigins upisao 11 koševa i 17 skokova. Trijumf je utoliko značajniji što je ostvaren bez Džimija Batlera i Džamala Kroforda.

Miloš Teodosić je sa 15 poena (5/9 iz igre, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja), izjednačio rekord sezone, a dodao je još 3 skoka, 6 asistencija, ukradenu i 3 izgubljene lopte za 28 minuta, Grifin je ubacio 32 poena, uz po 12 skokova i asistencija, Montrezl Harel 23, a Lu Vilijams 20 poena.

U obračunu Nikole Jokića i Jusufa Nurkića Denver je bio bolji od Portlanda, a Srbin i igrač iz BiH su ostvarili dabl-dabl učinke.

Brutalno veče imao je Demarkus Kazins, Sakramento je u Šarlotu zabeležio osmi uzastopni neuspeh, uz solidnu partiju Bogdana Bogdanovića. Odlični su bili Dario Šarić i nekadašnji igrač Mega Bemaksa Timoti Luvavu.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.