EL: Naravno, Spanulis

Košarka 22. dec 201720:23 > 20:26
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpijakosa preokretom u finišu utakmice savladali su Anadolu Efes u Istanbulu u 14. kolu Evrolige rezultatom 61:58.

Turski tim je uspeo da nadoknadi dvocifreni minus iz prve četvrtine, u poslednjem periodu poveo je sa 54:50, ali je završnica utakmice potpuno pripala gostima iz Pireja.

Crveno-beli su serijom 11:4 nadoknadili minus, a preokret su režirali Džamal Meklin, Vasilis Spanulis, Joanis Papapetru i Kostas Papanikolau.

Neverovatni Spanulis je kod rezultata 56:56 ključnu trojku postigao minut pre kraja sa velike udaljenosti.

Olimpijakos se devetim trijumfom u sezoni na prvom mestu na tabeli izjednačio sa moskovskim CSKA koji je u petak bio bolji od Himkija, dok Efesu ni promena trenera i dolazak Ergina Atamana nije pomogao. Ekipa iz Istanbula posle 14 kola deli poslednje mesto na tabeli sa Valensijom sa učinkom 3-11.

Spanulis je meč završio sa 12 poena i po 4 skoka i asistencija, Holis Tompson je zabeležio 11, dok Nikola Milutinov zbog povrede nije bio u timu.

Kod Efesa Krunoslav Simon je bio najefikasniji sa 17 poena, Erik Mekolum je zabeležio 16, a Vladimir Štimac 6 poena (3/8 za dva) i 6 skokova.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.