Klipersi, Sparsi i Voriorsi sigurni. Teo 6-5-8

Košarka 21. dec 201706:58 > 07:02
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Za kraj NBA noći između srede i četvrtka do pobeda smo pratili Los Anđeles Kliperse, San Antonio i Golden Stejt.

LA Klipersi su bili ubedljivi u duelu protiv Finiksa i slavili su sa 108:95 u duelu koji su kontrolisali od prvog do poslednjeg minuta.

Ostin Rivers je bio najefikasniji igrač Klipersa sa 21 poenom. Deandre Džordan je dodao 12 poena, ali je zabeležio 20 skokova od čega čak 18 u odbrani. Isti broj poena imao je i Sidžej Vilijams. Miloš Teodosić je na parketu proveo 27 minuta i za to vreme postigao šest poena, pet skokova i osam asistencija.

U Finiksu je sa 22 poena najbolji bio Tidžej Voren koji je uz to dodao i deset skokova za dabl – dabl.

San Antonio je sa 93:91 savladao Portland kao gost.

Sparsi su do trijumfa došli zahvaljujući prednosti koju su stekli do poluvremena, a u nastavku uspeli da sačuvaju jer je u drugom poluvremenu bolji tim bio domaćin. Ipak, dva poena nedovoljno bolji bar za produžetak.

Lamarkus Oldridž je sa 22 poena predvodio Sparse, a sa dva poena manje ga je pratio Pau Gasol koji je zabeležio i 17 skokova za dabl – dabl.

U Portlandu je najbolji bio Demijan Lilard sa 17 poena, a dva manje je postigao Jusuf Nurkić koji je dodao i šest skokova.

Golden Stejt je bio bolji od Memfisa i slavio sa 97:84.

Memfis je vodio do trećeg minuta druge četvrtine, stizao i na +10, ali nakon toga su Voriorsi preokrenuli meč u svoju korist i na kraju stigli do nove pobede.

Klej Tomson je bio najefikasniji i meč je završio sa 29 poena, dok ga je Kevin Durent pratio sa 22. Na drugoj strani je najbolji bio Mark Gasol sa 21 poenom.