Lejkersi namučili prvaka, Voriorsi slavili u produžetku

Košarka 30. nov 201707:22 > 07:24
Izvor: Harry How/Getty Images

Aktuelni šampioni NBA lige Golden Stejt Voriorsi tek posle produžetka su došli do pobede nad Los Anđeles Lejkersima rezultatom 127:123.

Iako su Voriorsi bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, nijednog trenutka nisu uspeli da se znatno odvoje. Najveća prednost u prvih 20 minuta bila im je 11 poena, da bi se domaćin u „Stejples centru“ probudio pri kraju druge četvrtine.

Lejkersi su tada preuzeli vođstvo, bili su bolji u trećem periodu, da bi u poslednjoj četvrtini usledio egal. Nijedan ti nije imao više od pet poena prednosti, a u samom finišu se igralo koš za koš, pa je verovatno i zasluženo pobednik odlučen u produžetku. Tada je do izražaja došlo iskustvo branioca titule, koji je lako uspeo da se odvoji, a iako su Lejkersi pretili, Voriorsi su uspeli da se odbrane njihovih napada.

Sve je bilo rešeno 15 sekundi pre kraja produžetka, kada je Stef Kari promašio slobodno bacanje, lopta se odbila od nekolicinu igrača, da bi završila ponovo u rukama zvezde Voriorsa. Lejkersi su ga faulirali, Kari je ponovo završio na slobodnim bacanjima i domaći tim potom nije ni mogao da se vrati.

Najbolji u trijumfu Voriorsa bio je Kevin Durent sa 29 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Kari imao poen manje, ali isti broj skokova i asistencija kao njegov saigrač. Obojica su se vratili na teren pošto su propustili gostovanje Sakramento Kingsima u ponedeljak – Kari zbog povrede desne ruke, a Durent zbog problema sa člankom leve noge. Odličan je bio i Klej Tompson, koji je utakmicu završio sa 20 poena.

Kod Lejkersa, Brendon Ingram je upisao 32 poena i pet skokova, Kentavijus Kaldvel-Poup je dodao 21 poen i sedam skokova, dok je Džordan Klarkson imao isti broj poena, uz osam asistencija i šest skokova. Zapažen je bio i Džulijus Rendl sa 20 poena.

Voriorsi su tako došli do 16. pobede i nastavili su da prate Hjuston Rokitse, koji drže čelo tabele Zapadne konferencije. Lejkersi imaju skor 8/13.