Usijano u Los Anđelesu – isključeni Jokić i trener Meloun

Košarka 20. nov 201704:53 > 05:10
Abbie Parr/Getty Images

Srpski centar i član Denvera Nikola Jokić i trener Nagetsa Majk Meloun isključeni su sredinom druge četvrtine meča protiv Los Anđeles Lejkersa posle rasprave sa sudijama.

Bilo je napeto u „Stejpls centru“ u Los Anđelesu na meču između Lejkersa i Denvera, a glavni akteri su bili Srbin Nikola Jokić i njegov trener u Nagetsima Majk Meloun.

Srpskog košarkaša i trenera Denvera je na 6:20 minuta do kraja druge četvrtine sa utakmice isključio arbitar Rodni Mot, pri rezultatu 50:32 za Lejkerse.

Jokić je prethodno u napadu uhvatio loptu, nije pogodio za dva poena, a u skoku ga je sa leđa odgurnuo košarkaš Lejkersa Kajl Kuzma. Trener Meloun je odmah utrčao na teren i uz viku se obrušio na sudiju Mota nezadovoljan odlukom da se ne svira faul.

Ubrzo je sve prekinuto, a besni Meloun je poslat sa terena, dok je isključen i Jokić, koji je takođe uz psovke reagovao prema sudijama.

Pre isključenja je Nikola Jokić na terenu proveo 12 minuta, a za to vreme je postigao šest poena, uz 1-5 šut iz igre, 4-4 sa linije penala, a imao je i šest skokova, asistenciju, ukradenu loptu, kao i dve izgubljene lopte.

Lejkersi su na kraju slavili pobedu rezultatom 127:109, posle ubedljivog vođstva koje su povećavali i održavali još od prve četvrtine i rezultata 21:20.

Lonzo Bol, drugi pik sa ovogodišnjeg drafta, ostvario je drugi tripl-dabl u sezoni, pošto je u dresu Lejkersa imao 11 poena, 16 skokova i 11 asistencija. Najefikasniji u timu Jezerdžija bio je Džulijus Rendl sa 24 poena, dok je Bruk Lopez dodao 21 poen, a Džordan Klarkson 18 poena. Kajl Kuzma je imao 17 poena, a Kentavijus Koldvel-Poup dva poena manje.

Lonzo Bol je treći igrač Lejkersa u istoriji koji je u ruki sezoni došao do više od jednog tripl-dabla. Pre njega su to uspeli legendarni Džeri Vest i Medžik Džonson.

U Denveru bolji od drugih je bio Geri Haris sa 20 poena, dok je 17 poena imao Vilson Čendler.

Nagetsi su šesti na Zapadu sa devet pobeda i sedam poraza, a Lejkersi na 11. mestu imaju skor  7-10.