Budućnost posle drame dobila Zvezdu!

Košarka 15. okt. 201718:53 > 20:56
Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Budućnosti pobedili su Crvenu zvezdu u gostima sa 79:75, u derbiju četvrte runde regionalne ABA lige.

Tim Aleksandra Džikića je u dramatičnom derbiju u Železniku uspeo da nanese prvi poraz regionalnom šampionu, pa sada obe ekipe imaju skor 3-1.

Duel je protekao u veoma borbenoj igri na obe strane, pa nijedan tim u prvom poluvremenu nije imao ozbiljniju prednost.

Budućnost je preuzela vođstvo serijom Nikolića i Gordića u trećoj deonici i došla je do dvocifrene prednosti, ali se Zvezda vratila i u poslednjoj deonici su oba tima imala priliku da slave.

U poslednjim sekundama trojku za pobedu Zvezde promašio je Džejms Feldin.

Gordić je bio sjajan sa 17 poena, a po 13 su dodali Gibson i Nikolić. U ekipi Zvezde Ročesti je imao 23 poena i 7 asistencija, a Feldin je dodao 14 poena.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Duel koji se igra u Železniku zbog zauzetosti Pionira počeo je čvrstom igrom na obe strane. Feldin i Ročesti dobro su počeli u sastavu Zvezde, ali je Budućnost ubacila četiri trojke u prvoj deonici i vodila je posle 10 minuta sa 17:16.

Ročesti je odgovorio trojkama i Zvezda je ponovo preuzela vođstvo početkom poslednje deonice.

Problem za crveno-bele je bilo slabo građenje reketa, pa je Budućnost u nekoliko navrata posle skoka u napadu poentirala. Zvezda je posle 20 minuta ipak vodila sa 34:30.

Zvezda je dobro u odbrani počela drugo poluvreme, ali je potom ušla u veoma lošu seriju u napadu pa je Budućnost preokrenula.

Gibson i Nikolić ubacili su trojke, potom je Danilo Nikolić ušao u seriju i Buudućnost je u 28. minutu vodila sa 50:40.

Usledila je mnogo bolja igra Zvezde u nastavku treće deonice, pre svega u odbrani. Crveno-beli napravili su u nastavku seriju 10:2 i imala je pred poslednju deonicu samo dva poena minusa – 52:50.

Uspela je Zvezda u potpunosti da sustigne rivala početkom poslednje deonice, ali je onda Pero Antić dobio namernu pa je isključen zbog dve tehničke i Zvezda je ponovo bila u problemu.

Barović je pet i po minuta pre kraja pogodio za vođstvo gostiju 62:59, pa je trener Zvezde reagovao tajm-autom.

Usledila je trojka Ročestija, ali i odgovor sjajnog Godrića i Budućnost je tri i po minuta pre kraja vodila sa 68:63.

Lazić i Ročesti vratili su Zvezdu, ali je posle trojke Lazića za vođstvo 70:69 prelako Nikolić uhvatio i poentirao za 71:70, a onda je Zvezda propustila dva napada i Budućnost je 69 sekundi pre kraja imala dobijen meč – 74:70.

Zvezda je pola minuta pre kraja posle tri poena Lesora prišla na samo minus jedan, ali je ključnu trojku ubacio Gibson. Nije ni tu bio kraj, Feldin je lagano poentirao, potom je Nikolić promašio, a trojku za pobedu imao je Feldin koji nije pogodio i tu je bio kraj.