EK: Alba razbila raštimovani Partizan

Košarka 11. okt 201719:31 > 22:09
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi od Albe u Berlinu u prvom kolu grupe C Evrokupa rezultatom - 111:85.

Beograđani su dostojan rival timu Aita Garsije Renesesa bili samo u uvodnih nekoliko minuta, dok je preostali deo utamkmice protekao u potpunoj dominaciji nemačke ekipe.

Crno-beli su u Berlinu igrali bez lakše povređenog Marka Čakarevića, a u 2. kolu u dvorani „Aleksandar Nikolić“ dočekaće Lijetuvos ritas.

U preostale dve utakmice grupe C Bilbao je slavio u Viljnusu, a Lokomotiva u Limožu.

Meč iz „Mercedes Benz arene“ pratite na SK 1 i našem portalu.

Partizan je meč počeo sa četiri vezana poena Najdžela Vilijamsa-Gosa, ali i izrazito lošom odbranom što su domaći iskoristili i lakim poenima već u 2. minutu naterali Miroslava Nikolića da zatraži tajm-aut (7:4).

„Albatrosi“ su ubrzo poveli i sa 12:4, ali je srpski tim uspeo da sredi svoje redove i približi se na 14:10. Kod ovog rezultata meč je prekinut zbog problema sa elektronikom.

Prekid je trajao 15 minuta, a najviše je prijao Spenseru Baterfildu koji je za kratko vreme vezao 7 poena (21:12). Posle prekrjaša Strahinje Gavrilovića nad Šnajderom pri pokušaju za tri poena domaći tim je otišao na prvu dvocifrenu prednost – 23:12.

Crno-beli su se ponovo trgli, trener Nikolić je izmenama donekle promenio ritam (27:21), a u 9. minutu debi je upisao talentovani Aleksandar Aranitović, koji je letos iz Crvene zvezde došao u Humsku.

Alba posle prve četvrtine ima 9 poena viška – 30:21.

Aitova ekipa je mnogo bolje počela i drugu četvrtinu i bez većih poteškoća stigla do velikih 41:24 u 15. minutu. Ubrzo je bilo i maksimalnih 46:26.

Beograđani su u finišu prvog poluvremena uspeli da smanje minus na 13 poena, ali je Alba mini serijom 5:0 na odmor otišla sa ogromnih 57:39.

Nemačka ekipa je i u nastavku utakmice diktirala tempo, koristila sve propuste gostiju i bez većih poteškoća održavala dvocifrenu prednost.

Crno-beli su se približili na minus 13, ali kad god je trebalo Nikolićev tim nije uspevao da pronađe pravo rešenje i oteža posao „albatrosima“.

Alba je trojkom Luka Sikme sredinom treće četvrtine otišla na maksimalnih +21 – 67:46. Crno-beli su se malo trgli, ali nije bilo kontinuiteta u njihovoj igri i u poslednji period nemačka ekipa je ušla sa rezultatom 76:58.

Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno, a u poslednjih 10 minuta Alba je rutinski odradila posao i nijednog trenutka srpskom timu nije dozvolila da ozbiljnije zapreti i minus smanji na jednocifreni.

Domaći tim je u finišu meča dotukao raštimovanog rivala i u jednom trenutku imao je 27 poena viška – 105:78.

Vilijams-Gos je bio najefikasniji sa 22 poena, Miler i Marinković su upisali po 15, Šalić 12, Pecarski 8, Veličković 5, Gavrilović 4, a Aranitović i Andrić po 2 poena.

Albu su predvodili Baterfil sa 24, Sikma sa 19, Peno sa 15 i Gifaj sa 14 poena.

Pogledajte REZULTATE i TABELE svih grupa Evrokupa.