ABA: Mega deklasirala Mornar

Košarka 07. okt 201718:59 > 19:01
Izvor: Mega Bemax/Nikola Novaković

Košarkaši Mega Bemaksa ostvarili su drugu pobedu u ABA ligi pošto su na svom terenu ubedljivo slavili protiv Mornara rezultatom 91:70 u okviru trećeg kola.

Izabranici Dejana Milojevića su u prvom kolu bili bolji od Cibone, a potom su poraženi na gostovanju Crvenoj zvezdi.

Mega je u duelu sa Mornarom vrlo brzo preuzela kontrolu nad rezultatom, pa Barani nijednog trenutka nisu uspeli da dođu do vođstva.

Prednost domaćeg tima u dvorani „Pinki“ pred 700 gledalaca varirala je u prvom poluvremenu, da bi Mega u nastavku došla do dvocifrene prednosti. U poslednja tri minuta, tim iz Sremske Mitrovice je ostvario ključnu razliku i tako ostvario ubedljiv trijumf.

Najbolji u trijumfu Mege bio je Vlatko Čančar sa 20 poena i šest skokova, Nikola Rebić je dodao 19 poena i devet asistencije, dok je Goga Bitadze utakmicu završio sa 18 poena.

Na drugoj strani, Nemanja Vranješ je imao 16 poena i devet skokova, dok je Uroš Luković dodao 14 poena i sedam skokova.

Mega je posle druge pobede izbila na čelo tabele, ali će u zavisnosti od mečeva koje u nedelju igraju Cedevita i Crvena zvezda promeniti poziciju. Mornar je četvrti sa skorom ½.