Srbiji "Trofej Beograda", Bogdanović MVP

Košarka 13. avg. 201722:38 > 22:44
Izvor: Getty Images/Srdjan Stevanovic

Reprezentacija Srbije osvojila je "Trofej Beograda" posle još jedne dvocifrene pobede na turniru. Ovoga puta Orlovi su slavili nad Crnom Gorom rezultatom 82:71.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 24 poena. Bek Sakramento Kingsa proglašen je i za najboljeg igrača turnira.

Posle slabije prve deonice izabranici Aleksandra Đorđevića su zaigrali znatno bolje u nastavku i sjajnom igrom u odbrani, ali i u napadu (22 asistencije) došli do ubedljivog trijumfa, i pokazali da se nalaze na sjajnom putu pred Evrobasket koji počinje 31. avgusta.

Crna Gora je znatno bolje otvorila meč, Orlovi u toj deonici nisu bili na nivou iz meča protiv Grčke u subotu, pa je ekipa Bogdana Tanjevića rešila prvu deonicu 24:19.

Najveće vođstvo Crne Gore viđeno je početkom druge četvrtine (29:23), ali od tog trenutka Srbija pravi seriju 12:1 i dolazi do prednosti 35:33. OD tog trenutka srpski reprezentativci su uspostavili kontrolu igre i do poluvremena uspeli da uvećaju prednost na 46:37.

U drugom poluvremenu Srbija je sigurnom igrom održavala Crnu Goru na pristojnoj razdaljini. Uprkos odsustvu prvog plejmejkera Miloša Teodosića, Orlovi su sjajno igrali u napadu, pre svega zahvaljujući raspoloženom Bogdanoviću, i došli do najveće razlike od 15 poena (82:67). Do kraja meča košarkaši Bogdana Tanjevića su napravili mini-seriju i uspeli da koliko-toliko ublaže poraz.

Podsetimo, Srbija je u prvom meču na turniru slavila protiv Grčke, dok je Crna Gora „Trofej Beograda“ završila sa dva poraza.