Važna pobeda Cibone u ABA liga

Košarka 05. jan 201522:46 > 22:51
ABA liga, Photo: Cibona/Grgur Žučko i Slavko Midžor/PIXSELL

U utakmici 16. kola ABA lige odigranoj u ponedeljak, košarkaši Cibone savladali su na svom parketu ekipu Mega Leksa sa 84:80

Domaćin je na ovaj način ostvario važan triumf u borbi za plej of regionalnog takmičenja, dok su igrači Dejana Milojevića sada sedmi na tabeli.

Košarkaši Cibone su u prvom poluvremenu pružili solidnu partiju, pa su na odmor otišli sa prednošću od 49:41. Međutim, ovaj deo igre, obeležio je debitant u dresu Mege, Dejan Musli, koji je postigao 15 poena.

U nastavku su gostujući igrači polako smanjivali zaostatak, da bi se u završnici približili na – 4, ali više od toga nisu uspeli.
Timu iz Sremske Mitrovice koji nije mogao da računa na povređenog Nikolu Jokića, ovo je bio deveti poraz u regionalnom takmičenju, a sedmi na gostujućem terenu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Mavra sa 14 poena, Jagodić-Kuridža i Rozić postigli su po 13. U poraženoj ekipi već na debiju najbolji je bio Musli sa 26 poena, Miljenović je dao 16, Čantekin 11 poena.

Narednu utakmicu Cibona igra protiv Zadra u gostima, dok Mega Leks dočekuje vodeću ekipu ABA lige Crvenu zvezdu.