Poraz Mege u finalu Evrolige, 20 skokova Bitadzea

Košarka 21. maj 201710:30 > 10:32
Izvor: Euroleague Basketball

Košarkaši Mega bemaksa poraženi su u finalu Evroliginog turnira "Next Generation" od francuskog Pariza sa 65:58.

Srpski tim je mnogo oslicirao, u drugoj četvrtini imao je 13 poena minusa, ali je uspeo da se vrati i početkom odlučujućeg perioda povede sa 48:41, ali je olični francuski tim u odlučujućim trenucima bio koncentrisaniji i precizniji i drugi put u istoriji osvojio ovaj trunir (prvi put 2010. pod imenom Insep).

Mega, dakle, nije uspela da postane treći sprski tim koji je osvojio ovo prestižno takmičenje. FMP je trijumfovao 2008. i 2009, dok je Crvena zvezda bila najbolja 2014.

Tim trenera Vlade Vukoičića je odlično otvorio utakmicu, ali je posle vođstva 13:6 rivalu dozvolio da se serijom 13:0 odvoji i potpuno preuzme kontrolu.

Pariz je i drugi period otvorio serijom 11:0 i u 16. minutu imao je ogromnih 30:17. Trojkom Mihajla Jovičića tek posle šest minuta Mega je upisala prve poene u ovom delu meča i to je bio uvod u dobar period srpskog tima, koji je do poluvremena smanjio minus – 33:28.

Odlično je Mega otvorila i treću četvrtinu, serijom 8:0 stigli su na korak do Pariza (37:36), a poenima Goge Bitadzea su 28. minutu, posle mnogo vremena, ponovo poveli – 39:38.

Trećom trojkom Nikole Miškovića i polaganjem Mihaila Jovičića mladi tim iz Beograda je kompletirao seriju 16:1 i Mega je u finiš ovog perioda imala +6 (44:38).

Najvećih 48:41 bilo je u uvodnim trenucima poslednjeg perioda, a onda su Francuzi serijom 16:2 za 57:50 četiri i po minuta pre kraja praktično prelomili meč.

Pokušala je Mega u finišu da učini nešto više, imala je šansu, međutim, Francuze je u ključnim trenucima poslužio šut i bez poraza su osvojili Evroligin turnir.

Ivan Fevrier je postigao 17 poena, Janik Blan 15, a Teo Maledon 13 poena. U Megi je briljirao Bitadze sa 17 poena, 20 skokova i 3 asistencije, Nikola Mišković je postigao 15, a Altin Islamović 11 poena.