Partizan slavio u "ludom meču" u Mitrovici

Košarka 12. maj 201722:25 > 22:27
Izvor: ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Leks na gostovanju 84:79 u sedmom kolu Superlige Srbije. U izuzetno uzbudljivom meču ekipa Aleksandra Džikića nadoknadila je minus od 16 poena razlike i na kraju sjajnom igrom u poslednjoj deonici slavila.

Najbolji pojedinac u redovima Partizana bio je plejmejker Vilijam Hečer sa 17 poena, a po 12 su ubacili Novica Veličković (devet skokova), Branislav Ratkovica i Stefan Birčević.

U ekipi Mege Đorđe Simeunović je ubacio 15 poena a 12 je dodao Nikola Rebić.

Crno-beli su ponovo posle preokreta došli do pobede. Furioznom poslednjom deonicom koju je Partizan dobio čak 18 razlike (30:12), ekipa Aleksandra Džikića zabeležila je šesti trijumf u sedam mečeva, za drugo mesto na tabeli.

Sad druge strane Megi je ovo četvrti poraz pa joj mesto koje vodi u ABA ligu sledeće sezone visi u vazduhu s obzirom na to da se nalazi na deobi četvrte pozicije sa Dinamikom

Ekipa Partizana je sjajno počela meč i izuzetno dobrom napadačkom igrom stekla osam poena prednosti posle prvih 10 minuta.

I početkom druge deonice Mega je nastavila da se muči što je Partizan koristio i otišao na prednost 37:29. Pri tom rezultatu trener domaćih Dejan Milojević je zatražio tajm-aut posle kojeg je domaća ekipa zaigrala znatno bolje kako u fazi odbrane tako i u napadu. Mega je najpre šutevima za tri poena u potpunosti anulirala prednost gostiju da bi u finišu poluvremena došla i do vođstva 43:41, i tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme.

Furioznim početkom treće četvrtine i serijom 16:0 na krilima plejmejkera Nikole Rebića koji je nanizao 11 poena 8 (tri trojke i dvojku) Mega je u potpunosti okrenula meč u svoju korist i otišla na dvocifrenu prednost 59:43. Partizan je do kraja četvrtine uspeo koliko-toliko da se konosliduje i zaigra bolje napadački i prepolovi zaostatak, ali Mega u finišu pravi novu seriju (6:0) i ponovo beži na dvocifrenu prednost 67:54.

Poslednju četvrtinu Partizan znatno bolje otvara i serijom 13:4 u potpunost se vraća u život. U tim trenucima Hečer preuzima odgovornost na sebe i sa dve trojke dovodi Crno-bele na poen zaostatka (72:71). Ipak, sredinom poslednje deonice zbog pete lične greške Amerikanac napušta igru a isto na drugoj strani čini i Nikola Rebić pa su oba tima do kraja meča ostala bez plejmejkera.

Na dva minuta do kraja Partizan preokreće rezultat i dolazi do vođstva 78:76. Do kraja meča ekipa Aleksandra Džikića je dodatno uvećala prednost (82:76) i rešila pitanje pobednika.