Real sa dva poraza dolazi Zvezdi u goste u Top 16 fazi

Košarka 30. dec. 201422:51 > 22:53
Izvor: Getty Images Sport, Fernando Medina

Nakon poraza od Barselone u španskoj ligi pre dva dana, Real Madrid nije uspeo da bar malo zaleči rane pred prvi duel Top 16 faze Evrolige sa Crvenom zvezdom u Beogradu 2. januara. Poraženi su i na gostovanju Unikahi 99:92, nakon produžetka.

Prva četvrtina pripala je Unikahi, a druga Realu koji je na poluvreme otišao sa košem prednosti.

Gosti su nastavili dobru igru i u trećem delu i pred završnu četvrtinu povećali prednost na +5.

Unikaha je bila sjajna u poslednjoj četvrtini i meč je ušao u penal završnicu pa je par sekundi pred kraj meča bilo nerešeno 77:77 i meč je otišao u produžetak.

Do raspleta nije došlo do samog kraja petominutnog produžetka kada je Unikaha uspela da prelomi meč u svoju korist jer je ovaj deo igre dobio sa 22:15.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vaskez sa 23 i Grejndžer sa 21 poenom, dok je u Realu najbolji bio Fernandes koji je postigao 24 poena.

Barselona je poražena od Asobea 79:67 (15:15, 17:20, 21:22, 26:10), dok je Saragosa bila bolja od još jednog Evroligaša – Laboral Kuće 105:94.