Opet taj Printezis – Olimpijakos slavio u Areni!

Košarka 22. mar. 201721:15 > 21:16
Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpijakosa došli su do pobede nad Crvenom Zvezdom u duelu 27. kola Evrolige, pogotkom Jorgosa Printezisa na tri sekunde pre kraja produžetka - 66:64.

Ovo je ujedno duel dve najbolje odbrane u Evroligi. To se videlo i u prvoj četvrtini, u kojoj je postignuto samo 26 poena.

Gosti nakon prvih deset minuta vode 17:9. Ne viđa se često da Zvezda u jednoj četvrtini uputi svega devet šuteva.

I u drugoj četvrtini, ista slika. Domaći tim uspeo je da postigne tek osam poena, tako da je poluvreme završio za nezapamćenih 17 poena.

Olimpijakos nakon 20 minuta igre ima prednost 30:17. Zvezda je srljala u napadu, promašila svih pet šuteva za tri poena.

Rezultat koji više podseća na rukometnu, nego košarkašku utakmicu.

Konačno je šampion Srbije zaigrao kako ume početkom drugog poluvremena. Nakon tri i po minuta igre, razlika je samo četiri poena u korist gostiju. Trojkom Voltersa, Zvezda se primakla na 28:32.

Međutim, Olimpijakos uzvraća serijom 7:0, pa ponovo ima dvocifrenu prednost.

Simonović novoj trojkom smanjuje na minus četiri. Dangubić nova trojka i sada je samo jedan poen razlike – 41:42. Simonović konačno donosi Zvezdi prednost – 43:42!

Domaći dobijaju ovaj period igre sa 26:12. Gudurić startom poslednje četvrtine pogađa za još veću prednost. Zvezda nastavlja sa serijom, odlazi na plus šest! A potom i plus osam.

Agravanis drži Olimpijakos u životu. Na dva minuta do kraja rezultat je poravnat. Dženkins pogađa za novu prednost Zvezde. Gudurić pogađa za 58:55, Printezis uzvraća. Mancaris nije uspeo da pogodi za pobedu gostiju, igraće se produžeci.

U produžetku, viđen je veliki broj promašaja sa linije za slobodna bacanja. Prava rezultatska klackalica. Printezis presuđuje Zvezdi – 66:64.

Za Zvezdu, 14 poena Simonovića i 13 Dženkinsa, goste je predvodio trio Papanikolau (17), Agravanis (16), Printezis (15).