Efesova granitna odbrana srušila Žalgiris

Košarka 21. mar 201720:54 > 20:55
Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Borba do poslednjeg daha viđena je u Kaunasu, a na kraju je kao pobednik izašla ekipa Efesa zahvaljujući perfektnoj defanzivi u poslednjih sedam minuta.

U Kaunasu se igrao izuzetno bitan duel između Žalgirisa i Efesa za plasman u četvrtfinale, a na kraju je kao pobednik izašla ekipa Velimira Perasovića, 76:68. U poslednjoj četvrtini su zategli odbranu do maksimuma i došli do 15.trijumfa u sezoni, dok je Žalgiris doživeo 15. poraz.

Tokom svih 40 minuta nijedna od ekipa nije uspela ozbiljnije da se odlepi, Žalgiris je u jednom trenutku u drugoj deonici imao +11, ali je Efes brzo došao u egal i na poluvremenu je bilo 44:41. Efes je zaigrao mnogo bolju odbranu u trećem periodu i preokrenuo rezultat, ali Žalgiris je od -8 stigao do -1 za poslednja tri minuta ovog perioda. U poslednjoj četvrtini kao da je velika nervoza ušla u obe ekipe, puno se grešilo, a u tome se bolje snašla ekipa Efesa, koja je poenima uz faul Hanikata i prodorom Balbaja došla do +4 dva minuta pre kraja. Efes je odigrao fantastičnu odbranu u poslednjoj četvrtini, a Žalgiris je bio bez poena iz igre u poslednjih šest minuta i 56 sekundi meča, od trojke koju je dao Vesterman.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejson Grejndžer sa 25 poena i osam asistencija, Braun je psotigao 13, dok je Brendon Pol dao 12, a Danston 10. Ipak, Tajler Hanikat je možda i junak trijumfa jer je pored pet poena imao i 12 skokova i neke briljantne defanzivne poteze.

U ekipi Žalgirisa Lekavičijus je dao 11 poena, a jedan manje ubacio je Ulanovas.

Efes u 28.kolu igra protiv Fenerbahčea, što će biti izuzetno bitan meč za obe ekipe, posle poraza Fenera od Makabija, dok Žalgiris gostuje Makabiju.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.