NBA: Dominacija LeBrona i Kazinsa, Bjelici opet zapostavljen

Košarka 15. feb 201707:39 > 07:46
Izvor: Jason Miller/Getty Images

Košarkaši Klivlenda, Čikaga i Sakramenta ostvarili su pobede u mečevima odigranim u utorak na sredu u NBA ligi.

Kavsi su u Mineapolisu zabeležili šesti uzastopni trijumf protiv Vulfsa 116:108, dok su Bulsi u „Junajted Centru“ bili bolji od Toronta 105:94.

Oslabljeni šampioni (bez povređenih Kevina Lava i Džej Ar Smita) nisu blistali, ali su odigrali taman toliko da upišu šestu pobedu u poslednih sedam utakmica i zadrže prednost na lidesrkoj poziciji Istočne konferencije (38-16) u odnosu na Boston (36-19).

Do 15. trijumfa ove sezone na gostovanjima Kavse je predvodio LeBron Džejms sa 25 poena (10/14 iz igre, 2/3 za tri), uz 8 skokova, 14 asistencija i 6 izgubljenih lopti, isti broj koševa upisao je i Kajri Irving (4/11 za tri), dok je Čening Fraj dodao 21 poen i 10 skokova.

U domaćem sastavu Endrju Vigins, 2014. godine prvik pik Klivlenda na draftu, 37 od ukupno 41 poena postigao je do poslednje četvrtine, a Karl Entoni Tauns je zabeležio 26 (11/19 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je za 15 minuta ubacio 5 poena (1/3 za dva, 1/1 za tri) i imao 6 skokova i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Čikago je protiv Reptorsa prekinuo niz od tri poraza. Bulsi su na poluvremenu imali 19 poena prednosti, a u trećoj četvrtini i maksimalnih 23. Jedino što je ekipa iz Kanade uspela je da se u poslednjih 12 minuta približi na -5.

Klupa Čikaga bila je odlična i postigla je 54 poena. U domaćem timu nije bilo Dvejna Vejda, Dag MekDermot je postigao 20 poena, Džimi Batler 19, uz 12 asistencija, Taj Gibson 14, a Radžon Rodno 12 poena.

Kod Toronta koji je u seriji od tri poraza, odnosno pet u prethodnih sedam mečeva, Kajl Lauri je ubacio 22 poena (4/11 za tri), Demar DeRozan 18 (5/19 iz igre), a Norman Pauel 13.

Košarkaši Sakramenta pobedili su Lejkerse u Los Anđelesu sa 97:96 u poslednjem meču odigranom protekle noći u NBA ligi.

Kingse je do četvrtog uzastopnog trijumfa predvodio sjajni DeMarkus Kazins, koji je postigao poslednjih 10 poena za svoj tim u finišu duela u „Stejpls Centru“.

Gosti su u većem delu kalifornijskog duela bili u prednosti, koja je u uvodnim minutama poslednje četvrtine iznosila i +13 (79:66).

Po 13 poena kod Kingsa postigli su Daren Kolison i Ben meklimor.U poraženom sastavu rezervista Luis Vilijams je bioo oonajbolji sa 29 poena (4/11 za tri) i 5 asistencija za 24 minute na terenu, Džulijus Rendl je upisao 11, a Nik Jang 10 poena.

Sakramento je deveti na Zapadu sa učinkom 24-32, dok su Lejkersi pretposlednji sa skorom 19-38.