LŠ: Partizan nosi plus dva iz Soluna

Košarka 08. feb 201721:55 > 21:56
Tanjug/Tanja Valič

Košarkaši Partizana pobedili su PAOK rezultatom 76:74 u prvoj utakmici šesnaestine finala FIBA Lige šampiona u Solunu.

Bratski klubovi su vodili veliku borbu tokom svih 40 minuta, a posle niza preokreta, izabranici Aleksandra Džikića pobedu su obezbedili u samoj završnici.

‚Crno-beli‘ su u Solunu igrali bez kapitena Novice Veličkovića, ali su uprkos tome uspeli da dođu do prednosti pred revanš koji se igra za dve nedelje u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Najbolji u timu Partizana bio je Vilijam Hečer sa 27 poena, dok su po deset imali Branislav Ratkovica, Vanja Marinković i Stefan Birčević, koji je upisao i šest skokova.

Na drugoj strani, Tadus Mekfaden je imao 20 poena, dva više od Džordana Siberta, dok je Nenad Miljenović upisao pet poena i dva skoka.

Pobednik tog dvomeča u osmini finala igraće sa Iberostarom sa Tenerifa.

Partizan je mnog
o bolje ušao u utakmicu, na samom startu viđene su trojke na obe strane, da bi potom beogradski ‚crno-beli‘ napravili seriju za vođstvo 12:3. Džikićevi igrači su kratko zadržali prednost od devet poena, Miljenović je primakao PAOK na 14:10, ali je trojkama Andrića i Birčevića Partizan došao do deset poeba prednosti – 20:10.

Na prvom odmoru bilo je 22:14 za goste, koji su odigrali znatno lošije u drugoj četvrtini. U prva tri minuta tog perioda viđeni su samo poeni Robinsona, a PAOK se brzo primakao, ali
je Partizan u narednim minutima u nekoliko navrata uspeo da dođe do dvocifrene prednosti. Posle 20 minuta igre bilo je 40:32 za beogradske ‚crno-bele‘.

Na početku drugog poluvremena, Partizan je kontrolisao vođstvo, ali je PAOK ozbiljno pretio sve vreme i čak preokrenuo na kraju trećeg perioda. Početak poslednje četvrtine obeležio je veliki broj grešaka na obe strane, ali je Partizan serijom od 8:0 napravio preokret za vođstvo 61:56, da bi usledio egal koji je trajao do samog kraja utakmice. Ključne poene za goste postigao Ratkovica, koji je u poslednjih pola minuta postigao pet poena.