EL: Olimpijakos "uništio" Baskoniju

Košarka 20. jan 201722:07 > 22:08
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpijakosa ubedljivo su pobedili Baskoniju sa 92:62 u poslednjoj utakmici 18. kola Evrolige.

Gosti iz Vitorije, koji u narednom kolu elitnog takmičenja dočekuju Crvenu zvezdu, držali su se samo tokom prve četvrtine u utakmici. Usledila je furiozna druga četvrtina Pirejaca koji su Baskoniju sveli na 28 poena, a sami su postigli 50.

Uprkos visokom vođstvu, grčki velikan nije tu stao, već je nastavio sa dominantnim izdanjem pred 9.000 svojih navijača. Olimpijakos je u trećem periodu prešao 30 poena razlike, da bi Baskonija uspela da utakmicu završi sa 30 poena zaostatka.

Petorica igrača u redovima Olimpijakosa su imala dvocifreni učinak, a trojica od njih upisala su po 12 poena – Vasilis Spanulis, Jorgos Printezis i Kostas Papanikolau. Papanikolau je imao i sedam skokova, dok je srpski košarkaš Nikola Milutinov za skoro šest minuta na terenu imao tri poena i četiri skoka.

Na drugoj strani, Šejn Larkin je upisao 12 poena, dok je jedan manje imao Adam Hanga, uz osam skokova. Slovenački košarkaš Jaka Blažić utakmicu je završio sa dva poena i jednom ukradenom loptom.

Olimpijakos je protiv Baskonije upisao 13. pobedu u elitnom takmičenju i nalazi se na deobi drugog mesta sa madridskim Realom, a ispred njih je samo CSKA sa skorom 14/4. Baskonija je na četvrtoj poziciji sa 11 pobeda i sedam poraza.