Ponos Evrolige: Zvezda nastavila da ruši velikane

Košarka 19. jan 201721:50 > 21:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Makabi na gostovanju sa 71:67 u okviru 18. kola Evrolige i tako upisali peti trijumf zaredom u elitnom takmičenju.

Izabranici Dejana Radonjića su do pobede došli boljom i koncentrisanijom igrom u samom finišu susreta, kada su se posebno istakli Stefan Jović i Ognjen Kuzmić.

Tokom cele utakmice viđena je velika borba, Makabi je u jednom trenutku imao i devet poena prednosti, a iako ‚crveno-beli‘ nisu bili toliko ubedljivi, na kraju su zasluženo slavili.

Najbolji u timu Zvezde bio je Jović sa 14 poena i sedam asistencija, Dion Tompson je dodao deset, a Kuzmić osam, uz devet skokova. Osam poena imao je Branko Lazić.

U poraženom timu, u kojem nije bilo bivših igrača Crvene zvezde Kvinsija Milera i Majka Cirbesa, Endru Gaudlok je upisao 19 poena i pet skokova, Kolton Ajverson je dodao 13 poena i pet skokova, a Soni Vims 12 poena.

Šampion Srbije je u Tel Avivu zabeležio desetu pobedu ove sezone i sada je na sedmom mestu tabele sa istim skorom kao Panatinaikos na šestoj poziciji. Makabi je 13. sa skorom 6/12.

Naredna utakmica košarkaše Crvene zvezde čeka u utorak od 21.30, kada gostuju Baskoniji, uz direktan prenos na Sport klubu.

Crveno-beli‘ su veoma dobro ušli u meč, vodili su sa 7:4, kada je domaći tim napravio seriju od 7:0. Međutim, vrlo brzo je viđen odgovor šampiona Srbije, a nijedna ekipa nije uspela da dođe do osetnije prednosti u prvoj četvrtini.

U drugom periodu se to promenilo, pošto je Makabi uspeo da ode na plus devet zahvaljujući Ohajonu i Gaudloku. Zvezda je reagovala posle tajm-auta, ali je izraelski tim ponovo uspeo da dođe do prednosti od devet poena, pre nego što su Dangubić i Tompson vratili goste u igru.

Na veliki odmor se otišlo prednošću Makabija od jednog poena (34:33), a domaći tim je bolje ušao u nastavak meča. Međutim, Zvezda se trgla i ubrzo povela i u jednom trenutku imala i plus pet, da bi potom usledila velika borba na terenu.

Posle smenjivanja dva tima u vođstvu, Makabi je iskoristio loš period u igri Zvezde i serijom od 10:0 došao do preokreta pred poslednjih deset minuta. U četvrtoj četvrtini, Izraelci su se u nekoliko navrata odvojili, ali su se ‚crveno-beli‘ svaki put vraćali u igru.

Minut i po pre kraja, Jović je novom trojkom doneo Zvezdi poen prednosti – 68:67, a Kuzmić posle asistencije prvog plejmejkera ‚crveno-belih‘ i plus tri. Šampion Srbije je potom uspeo da se odbrani, a posle faula na dve desetinke do kraja susreta Kuzmić je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat.