Fenomenalna Zvezda u Kaunasu

Košarka 06. jan 201720:54 > 20:55
Izvor: KK Budućnost Voli

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su osmu pobedu u Evroligi, pošto su u Kaunasu ubedljivo savladali Žalgiris 77:61, što je šampionu Srbije i ABA lige treći uzastopni trijumf.

Zvezda je od samog starta krenula odlučno, u potpunosti primenila recept iz ranijih utakmica, a to je izuzetno tvrda odbrana. Činjenica da su u prvoj četvrtini primili samo sedam poena dovoljno govori u prilog tome. Međutim, granitnu odbranu ispratio je odličan napad i razlika se povećavala neumitnom brzinom. U drugoj četvrtini bilo je i plus 27, a protivnik nijednog trenutka nije uspeo da se ozbiljnije približi. Samo je u finišu uspeo da spusti ispod 20 poena razlike, ali čak nisu uspeli ni da dostignu beogradskih +9.

Kod pobednika Marko Simonović je postigao 16 poena (4/8 za tri), sjajan je bio Branko Lazić sa 15 pogodaka (3/3 za dva, 3/4 za tri poena), tri skoka, asistencijom i četiri ukradene lopte, a među dvocifrenima bio je Čarls Dženkins sa 13 poena. Na drugoj strani samo je Paulijus Jaunkas bio dvocifren, sa 10 poena.

Zvezda ima sada polovičan skor 8-8 i nalazi se na deobi sedmog mesta sa Darušafakom i Anadolu Efesom, a u narednom kolu igra protiv Fenerbahčea kod kuće u četvrtak. Žalgirisu je ovo 10. poraz u uz šest pobeda je na 12. mestu, a u narednom kolu, u petak gostuje Galatasaraju u Istanbulu.