EL: Zvezda nemoćna u Atini

Košarka 28. okt 201621:52 > 21:53
Tanjug/Tanja Valič

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa u 4. kolu Evrolige - 70:59. Grčki velikan je već u prvom poluvremenu došao do ogromnih 20 poena prednosti i prekinuo niz od tri uzastopna neuspeha protiv Beograđana.

„Zelenima“ je ovo treći trijumf u elitnom takmičenju, dok je srpski šampion posle dve vezane pobede protiv Galatasaraja i Barselone upisao drugi neuspeh.

Crveno-beli očigledno fizički nisu uspeli da se oporave posle velikog trijumfa protiv Barselone, što je PAO iskoristio i bez većih poteškoća upisao pobedu.

Crveno-beli u sledećem kolu, 4. novembra, dočekuju Baskoniju, a potom gostuju Uniksu u Kazanju.

Atinjani su odlično otvorili utakmicu, iako je Zvezda prvi i poslednji put povela, i već do kraja prve četvrtine ddomaći su imali dvocifrenu prednost – 25:14.

PAO nije stajao, a veliku pomoć imali su i od anemičnih igrača trenera Dejana Radonjića koji ni energetski nisu uspevali da pariraju razigranim košarkašima trofejnog grčkog kluba.

Trojka Joanisa Burusisa zaokružila je seriju Panatinaikosa od 11:0 na startu drugog perioda i u 13. minutu Atinjani su imali ogromnih + 20 (34:14).

Seriju Panatinaikosa prekinuo je Ognjen Kuzmić, sa 13 poena jedini raspoloženi igrač gostiju u prvom poluvremenu.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 46:25, a interesantan je podatak da su Gist sa 12, odnosno Rivers i Kalates sa po 9 poena postigli više koševa nego ceo Zvezdin tim zajedno.

U trećoj četvrtini PAO je stigao i do maksimalnih 23 poena prednosti i bilo je jasno da Zvezda teško može da se vrati u meč.

Istina, Beograđani su poslednji period otvorili serijom 9:0, ali nikako nisu uspeali da dođu do jednocifrenog minusa.

Gist je sa 17 poena bio najefikasniji u Panatinaikosu, Kalates je upisao 16, uz 6 skokova i 5 asistencija, dok su Rivers i Burusis meč završili sa po 12 koševa.

U debiju u crveno-belom dresu Nejt Volters je pružio zadovoljavajuću partiju sa 8 poena (2-4 za dva, 1-3 za tr) i 3 asistencije za 15 minuta, Kuzmić je bio ubedljivo najbolji sa 15 poena i isto toliko skokova, dok je Bjelica dodao 12 koševa.