OI: Košarkašice imale +18, pa izgubile

Košarka 08. avg 201621:13 > 21:14
Izvor: Christian Petersen/Getty Images

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je izgubila od Kanade sa 71:67.

Izabranice Marine Maljković su u jednom trenutku imale 18 poena prednosti, ali su se Kanađanke probudile u poslednjoj četvrtini i došle do drugog trijumfa.

Evropske šampionke su bile u igri do samog finiša utakmice, ali je Mija-Mari Langloa trojkom osam sekundi pre kraja otklonila sve dileme oko pobednika.

Posle izjednačene prve četvrtine, srpske košarkašice su u drugoj preuzele kontrolu i održavale prednost. U trećem periodu su zaigrale još bolje, imale su i 18 poena prednosti (52:34), međutim, tada su stale, a Kanađanke preuzele inicijativu i rezultat je došao.

Najbolja u timu Srbije bila je Jelena Milovanović sa 19 poena, Sonja Petrović je dodala 15, a Ana Dabović jedan manje.

Kanađanke je do trijumfa predvodila Kija Nurs sa 25 poena, dok su po osam dodale Kim Goše, Miranda Ajim i Nira Filds.

U jedinoj preostaloj odigranoj utakmici grupe B, Sjedinjene Države su bile ubedljive protiv Španije sa 103:63 i tako su isto kao Kanada upisale drugu pobedu. Od 00.45 sastaju se Senegal i Kina.

Posle nekompletnog drugog kola, Amerikanke i Kanađanke drže čelo tabele sa po četiri boda, Španija ima tri, Srbija dva, a Kina i Senegal po jedan.

Naredna utakmica košarkašice Srbije čeka u sredu od 20.30, a rivalke će im biti Amerikanke.