EL: Laboral prati CSKA, Real otpisao Nemce

Košarka 25. feb 201621:54 > 22:38
Izvor: Euroleague

Maridski Real pobedio je Brose Basket u gostima u 8. kolu F grupe Top 16 Evrolige - 90:86.

Domaći su mnogo bolje počeli utakmicu, ali posle 10:0 aktuelni prvak Evrope je brzo uspostavio kontrolu i stigao do petog trijumfa.

Nemački prvak je ostao na tri pobede i ovim neuspehom umanjio je šanse za plasman u četvrtfinale, dok je „kraljevski klub“ drugi pobedom manje od CSKA. Brose je preko Vonamajkera pokušao da dođe bar do produžetka, ali je Ajon blokirao njegov šut 9 sekundi pre kraja, da bi tačku na meč stavio Rejes sa penala.

Najefikasniji kod Madriđana bili su Ljulj sa 21, Rejes sa 18 i Ajon sa 11 poena, dok je Rodrigez upisao 10 asistencija. U domaćoj ekipi Miler je postigao 20, Vonamejker 16, a Radošević i Strelnieks po 11 poena.

Duel u Bambergu obeležila je i revija trojki, Nemci su ubacili 13 iz 24, a Španci 12 iz 24 pokušaja.

Košarkaši Laboral Kuće nastavili su sa sjajnim rezultatima pobedivši Žalgiris 71:65. Ekipa Velimira Perasovića dugo se mučila sa upornim gostima iz Kaunasa, ali je zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini uspela da ostvari šestu pobedu i zadrži se na deobi prve pozicije na tabeli sa moskovskim CSKA.

Izvor : Euroleague.net

Kuča je dobila prvu deonicu sa 22:20, ali u narednih 20 minuta litvanski tim je kontrolisao igru.

Imao je osam poena viška pred poslednju četvrtinu, ali nije izdržao do kraja, pretrpeo je sedmi poraz u F grupi i praktično se oprostio od prolaza dalje.

Darius Adamas je imao 17 poena i 3 asistencije, Burusis je dodao 16 poena i 11 skokova, a Kozer je uz 14 poena imao 4 skoka. Na drugoj strani, po 13 poena postigli su Jankunas i Vujukas.

Tabela
CSKA 6-2, Laboral Kuća 6-2, Real M 5-3, Himki 44, Barselona 3-4, Olimpijakos 3-4, Brose Basket 3-5, Žalgiris 1-7.