Kup BiH: Igokea i Široki u finalu

Košarka 20. feb 201621:54 > 21:55
ABA/Igokea/Nenad Vuruna

Košarkaši Igokee i Širokog boriće se za trofej u Kupu Bosne i Hercegovine. Na finalnom turniru, koji se održava u Mrkonjić gradu odigrani su polufinalni mečevi, koji su bili dijametralno različiti

Prvo je Igokea bez mnogo problema savladala Sparse sa 91:63 (16:11, 20:13, 34:21, 21:18). U pobedničkom timu pravilno su se rasporedili poeni. Najefikasniji bio je Igor Keser sa 16, dok je Danilo Šibalić postigao poen manje. Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Nikola Gajić sa 17 pogodaka.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u okršaju domaće Mladosti i Širokog. Na kraju su slavili iskusniji gosti sa 76:68 (14:22, 6:14, 26:16, 30:16), ali su do poslednje četvrtine bili u konstantnom zaostatku. Na poluvremenu je Mladost vodila sa 34:20, ali su u drugom poluvremenu bili katastrofalni, posebno u odbrani, primili ukupno 56 poena i na kraju izgubili.

Finale Kupa BiH igra se u nedelju 21. februara. Igokea, koja i brani trofej, bori se za četvrti pehar, a Široki za jubilarni 10.