ABA: Metalac bolji od Tajfuna

Košarka 06. feb 201621:19 > 21:22
ABA/Metalac Farmakom/Foto studio Art

Košarkaši Metalca slavili su u Valjevu jednu od najbitnijih pobeda u turbulentnoj sezoni, pošto su u 23. kolu ABA lige savladali Tajfun sa 78:62 (22:22, 18:13, 18:20, 20:7). Na taj način predstavnik Srbije pobegao je Slovencima dve pobede, koji su na poslednjem mestu na tabeli.

Utakmica je bila jako napeta, što je i potpuno razumljivo s obzirom da se obe ekipe grčevito bore za opstanak. Domaćin je prelomio utakmicu u poslednjoj četvrtini, sjajnom igrom u odbranu, pošto je u poslednjih 10 minuta primio samo sedam poena.

U pobedi koja Metalcu najverovatnije znači i konačan opstanak u regionalnom takmičenju tri kola pre kraja ligaškog dela, najefikasniji bio je Đorđe Majstorović sa 15 poena, dok je na drugoj strani Sandi Čebular postigao 21 poen.

Metalac ima skor 9-14, dok Tajfun sada ima dve pobede manje. Valjevci u 24. kolu gostuju Cedeviti u Zagrebu, dok Tajfun dočekuje Partizan.