Odlični učinci Ratkovice i Aleksandrova

Košarka 05. nov 201513:57 > 14:00
Sport Klub

Srpski košarkaš Branislav Ratkovica nastavio je sa odličnim partijama u dresu Lukoila i u trijumfu nad Kalevom u drugom kolu FIBA Evrokupa.

Bugarski klub je slavio sa 80:78 pred 1.000 gledalaca košem Filipa Videnova uz zvuk sirene, pošto je Lukoil uspeo da napravi sjajan preokret u drugom poluvremenu.

Kalev je kontrolisao rezultat od početka utakmice, da bi se domaći tim probudio, a udeo u tome imao je Ratkovica.

Plejmejker Lukoila je postigao 12 poena i imao četiri asistencije, uz tri ukradene lopte i dva skoka za 28 minuta na terenu. Videnov se posebno istakao u pobedničkom timu sa 23 poena, pet asistencija i tri skoka, dok je Željko Šakić imao 16 poena

U redovima Kaleva, Oskar Bun je imao 16 poena i pet skokova, a Brendis Rajli-Ros jedan poen manje, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Lukoil posle dva kola drži treće mesto na tabeli grupe H sa po jednom pobedom i porazom, koliko ima Makabi Rand, a na čelu je Jenisej sa maksimalnim skorom.

Košarkaši Lukoila u trećem kolu FIBA Evrokupa dočekuju Makabi 11. novembra od 18.30.

Košarkaši Oldenburga ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni Evropkupa, pošto su u četvrtom kolu slavili protiv Nantera sa 84:81, a odličnu partiju upisao je Nemanja Aleksandrov.

Oldenburg je duel sa francuskim klubom praktično rešio u trećem periodu koji je dobio sa 26:15. Do tada je viđen niz preokreta, u prvoj četvrtini domaćin je više kontrolisao rezultat, da bi se Nanter probudio u drugom periodu. Francuzi su pokušali u poslednjoj četvrtini da dođu do preokreta, ali je presudila bolja koncentracija košarkaša Oldenburga u samom finišu.

Aleksandrov je za 30 minuta na terenu upisao 14 poena pogodivši četiri trojke, uz četiri skoka, dve rampe i jednu asistenciju. Brajan Kvejl je bio najefikasniji u redovima Oldenburga sa 16 poena i pet skokova, a po 14 poena su dodali i Klemen Prepelič i Riki Polding.

Kod Nantera, Mikal Rajli je imao 19 poena, dva više od Kembela Terensa.

Nemačkom predstavniku ovo je prvi trijumf u grupi A posle četiri kola. Prvo mesto drži Trento sa tri pobede i jednim porazom, a skor 2/2 imaju Bilbao, Telekom Bon, Nanter i Olimpija.

U narednom kolu Evrokupa, 11. oktobra od 20.30, Oldenburg gostuje Olimpiji u Ljubljani.