EL: Olimpijakosu pobeda u crveno-belom prazniku u "Areni"

Košarka 07. nov 201420:34 > 20:45
Tanjug/Tanja Valič

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Crvenu zvezdu u beogradskoj "Areni" sa 62:57 u meču 4. kola D grupe Evrolige.

Crveno-beli iz Pireja su sačuvali maksimalan učinak, dok je srpski predstavnik pretrpeo drugi poraz.

Gosti iz Atine nisu bili preterano impresionirani sjajnom atmosferom u „Areni“. Vezali su tri trojke u uvodnim minutama i poveli sa 9:2. Zvezda je, međutim, brzo uhvatila priključak, pre svega odličnom odbranom, i meč vratila u egal.

Gotovo identična slika viđena je i na startu druge četrvtine. Olimpijakos je vezao nekoliko dobrih napada i posle trojki Petjeva i Dardena, u 13. minutu, serijom 10:1 poveo je sa, do tada, maksimalnih 23:15.

Crveno-beli su ponovo veoma brzo uspeli da srede svoje redove, međutim, iskusni gosti su diktirali tempo i na krilima Danstona (8 poena u ovoj deonici), odnosno posle trojke Slukasa, u 18. minutu poveli sa 15 poena razlike (36:21).

Olimpijakos je i u nastavku igrao svoju igru, uopšte se ne obazirući na atmosferu u dvorani. Najbolji igrač i strelac crveno-belih iz Pireja Vasilis Spanulis nije bio na svom uobičajenom nivou, ali su njegovi saigrači odrađivali sjajan posao i čekali svog lidera. I dočekali… Podogio je Spanulis, za 46:31 u 27. minutu. Ubrzo je Olimpijakos došao i do najvećih plus 16 – 50:34 (29. minut).

Zvezda je teško dolazila do svoje igre, ali tračak nade pojavio se sredinom poslednje četrvtine, kada se prednost Grka istopila na podnošljivih 55:46. Spanulis je u sledećem napadu pogodio i koliko-toliko vratio mir u redove svog tima, ali Radonjićevi puleni nisu se predavali.

Trojkom Blažiča i poenima Marjanovića sa penala, Zvezda je na nešto manje od dva minuta pre kraja stigla na samo minus dva (57:55). U u sledećem napadu Kalinić faulirao Petveja u šutu za tri poena i Amerikanac je ubacio dva slobodna bacanja i utabao put do trijumfa.

Blažič je ponovo plus gostiju smanjio na dva poena razlike, ali je Spanulisu u poslednjih 30 sekundi pogodio tri od četiri penala i grčki velikan je i posle četvrtog kola ostao jedina neporažena ekipa u grupi D.

Crvena zvezda u sledećem kolu gostuje Laboral Kući.

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS 57:62 (14:13, 12:24, 10:13, 21:12)
Beogradska arena. Gledalaca: 18.732. Sudije: Jerezulo, Vijator, Nuran.
CRVENA ZVEZDA: Vilijams 7, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić 5, Blažič 10, Kalinić 10, Marjanović 13, Tejić, Dženkins 2, Jović, Zirbes 4.
OLIMPIJAKOS: Petvej 8, Hanter 2, Danston 11, Spanulis 14, Slukas 4, Hristodulu, Agravanis 8, Mancaris 7, Kavadas, Kacivelis, Lafajet 5, Darden 3.