Grcima bod u Španiji, Zlatan asistent, Kalajdžić dva u metu

Fudbal 26. mar 202100:02 0 komentara
Zlatan Ibrahimović
REUTERS

Najveće iznenađenje drugog dana kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru priredili su Grci pošto su ostali neporaženi u Španije (1:1).

Španija je Grčku dočekala u Granadi i povela u 33. minutu pogotkom Alvara Morate na asistenciju Kokea – 1:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, ali je bod gostima doneo Tasos Bakasetas iz penala u 57. minutu.

Zlatan Ibrahimović se sa 39 godina vratio u nacionalni tim Švedske i na meču sa Gruzijom predvodio napad zajedno sa 18 godina mlađim Aleksanderom Isakom. Ibrahimoviću je to bio 117. meč u žuto-plavom dresu, a obeležio ga je asistencijom za Viktora Klaesona, strelca jedinog gola u 35. minutu – 1:0.

Saša Kalajdžić bio je dvostruki strelac za Austriju na Hampden Parku u Glazgovu protiv Škotske – 2:2. Bili su to prvi golovi u dresu Austrije dva metara visokog momka poreklom iz Srbije.

„Petarda“ Engleza na Vembliju

Englezi su očekivano lako  izašli na kraj sa San Marinom. Već na poluvremenu su vodili sa 3:0 golovima Džejmsa Varda-Prouza (14), Dominika Kalverta-Lujina (21) i Rahima Sterlinga (31). Kalvert-Lujin (53) je uvodnim minutima drugog poluvremena postigao još jedan pogodak, a konačan rezultat postavio je debitant Oli Votkins (83) – 5:0.

England San Marino James Ward-Prowse Džejms Vard-Prouz
REUTERS/Carl Recine

Italijani su u Parmi savladali Severne Irce sa 2:0. Poveli su golom Domenika Berardija (14), a do kraja poluvremena prednost je udvosteručio Ćiro Imobile (38).

Kapitensku traku nosio je Leonardo Bonući kome je to bio jubilarni 100. meč u dresu Azura. Defanzivac Juventusa ukupno je osmi italijanski igrač kome je uspelo da dođe do ove brojke.

Mađarska je na „Puškaš Areni“ u Budimpešti ugostila Poljsku. Vodila je sa 2:0, već u šestom minutu Roland Salai je doveo Mađare u vođstvo, prednost je duplirao u Adam Šalai (52), ali su gosti uzvratili sa dva brza pogotka Krištofa Pjateka u 60. i 61. minutu.  Vili Orban je ponovo doveo Mađare u vođstvo, a izjednačio je Robert Levandovski u 83. minutu – 3:3.