Gatuzo besan: Granada je samo krala vreme

Fudbal 26. feb 202110:48 2 komentara
Emilio Andreoli/Getty Images

Trener Napolija Đenaro Gatuzo bio je prilično besan nakon što je njegov tim eliminisan u šesnaestini finala Lige Evrope od španske Granade.

Posle 2:0 za Granadu u prvom meču, Napoli je u revanšu ostvario „pirovu” pobedu, rezultatom 2:1.

Gatuzo se ljutio na Špance, koji su po njegovom mišljenju konstantno „krali vreme” i simulirali prekršaje, ali i na sudije iz Nemačke koji su im to dozvolili. Inače, trener Napolitanaca pohvalio je svoje igrače za učinak u dvomeču.

Opet smo primili apsurdan gol, uz nekog rikošeta. Možemo da budemo ponosni, ali i tužni, jer smo u obe utakmice videli da smo bolja ekipa. Rukovodioci italijanskog fudbala moraju da obrate pažnju na ono što se događa poslednjih dana na terenima. Kad bi italijanska ekipa napravila to što je napravila Granada sa krađom vremena, bili bismo na naslovnim stranicama svih novina. U prvom poluvremenu imali smo 16-17 minuta fudbala. U drugom poluvremenu sve je bilo još gore. Smatram da na terenu ipak mora da bude malo više poštovanja prema protivniku, a kada to izostane, onda moramo sami to da tražimo. Ne može sudija da izgubi tri minuta za svaki faul. Da je italijanska ekipa napravila tako nešto, bio bi to pravi maskenbal u novinama”, zaključio je Gatuzo.

Napolitanci su u revanšu poveli već u 3. minutu, golom Zjelinskog, ali je izjednačujući pogodak Montoroa u 25. minutu zapravo bio odlučujući.

Napoli je samo u drugom poluvremenu uspeo da dođe do pobede, posle gola Ruiza, ali mu 2:1 nije bio dovoljan rezultat za prolaz u osminu finala.