Zvezdina rutina protiv Proletera

Fudbal 28. feb 202119:03 1 komentar
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su takmičenje u Superligi Srbije u pobedničkom ritmu. Do 21. pobede u sezoni izabranici Dejana Stankovića došli su u meču 24. kola protiv Proletera.

Crvena zvezda pobedu je upisala rezultatom 4:0.

Počelo je autogolom Leonarda u 22. minutu, a deset minuta kasnije Veljko Nikolić je udvostručio prednost domaćina. Pokrenuli su Kanga, Ben i Gajić akciju po desnoj strani. Gajić je lepo našao Nikolića koji je matirao Župića.

Tresla se mreža Proletera i u 44. minutu, ali je linijski sudija (možda i pogrešno) procenio da je Ben bio u ofsajdu pre nego što je dodao loptu Milanu Pavkovu čiji je gol poništen.

Za 3:0 mrežu gostiju je zatresao El Fardu Ben koji je odlično iskoristio veliku grešku odbrane Proletera. Opet je tragičar bio Leonardo.

U strelce se, za konačnih 4:0, upisao i Aleksandar Katai koji se u duelu sa Milanom konačno vratio na teren.

Iz 23 odigrane utakmice, Crvena zvezda ima 65 bodova na prvom mestu. Proleter je nakon 24 odigrana meča sedmi sa 36 bodova.